НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

Shadow Whey Protein 2 kg.

Shadow Whey Protein 2 kg.
Shadow Whey Protein 2 kg.
Shadow Whey Protein 2 kg.
Hot -18 %
Shadow Whey Protein 2 kg.
Shadow Whey Protein 2 kg.
Shadow Whey Protein 2 kg.

100% Веј Протеин Концентрат

 • 23 гр. протеин
 • 7.3 гр. БЦАА
 • 4.4 гр. Глутамин
 • Нето тежина 2кг

Веј протеинот е во боди билдингот исто толку време колку што постои и боди билдингот. Влегувањето на Доријан Јејтс на пазарот на протеини, без сомнение, го постави највисокиот квалитет, концентрат премиум протеин кој е достапен на пазарот денес. Содржи повеќе од 23 грама протеини во една доза со минимална содржина на масти и јаглени хидрати, Shadowhey е вистински нокаутер. 

Природно високо ниво на BCAA и глутамин, Shadowhey е совршен за спортисти кои сакаат да го подобрат времето за регенерација помеѓу тренинзите и да го забрзаат  градењето на мускулите. 

Кога станува збор за избор на протеин од сурутка , Shadowhey е јасен извонреден победник во спортската исхрана. Оптимизирајте го Вашето тело и закрепнување со тоа што Shadow Whey ќе биде дел од Вашиот режим.

Прашок веј протеин концентрат за подготвување врвни протеински шејкови. Производот е дисајниран за атлети и физички активни луѓе со зголемена потреба од протеини. Протеинот помага за одржувње и за раст на мускулната маса.

DORIAN YATES QUOTE:

“All athletes are aware of what an important source of protein whey is for building muscle and enhancing recovery. Shadowhey contains pure whey concentrate, is high in BCAAs, and contains minimal fat & carbohydrates. It helps that this bad boy tastes incredible as well, making it the clear, standout choice as the industry’s best 100% whey protein concentrate.”


Порција 30г

Порции во пакувањето  66

Нутритивни вредности           100г                      30г

Енергија                                                 1550кЈ/367кцал        472кЈ/112кцал

 • Масти                                          6,7г* 7,0г**             2,0*  2,1г**
 • Од кои заситени                     4,3г* 4,5г**             1,3г*  1,4г**
 • Јагленихидрати                       4,6г*  4,8г**            1,4г
 • Од кои шеќери                         4,6г* 4,8г**             1,4г
 • Протеин                                       72г*  75г**               22,0г* 23г**
 • Сол                                                  0,4г                            0,12

 

Амино киселински профил                                  100г                    30г

Л-Леуцин                                                                   8,1г* 8,5г**        2,4г* 2,5г**

Л-исолеуцин                                                             5,0г*  5,2г*         1,5г* 1,6г**

Л-Валин                                                                     4,8г*  5,0г**        5,4г* 5,6г**

Вкупно разгранети синџири на амино киселини БЦАА     

                                                                                     17,9г*  18,7г**       5,4г* 5,6г**

Л-аспарагин                                                              8,4г*   8,7г**       2,5г* 2,6г**

Л-глутаминска киселина                                      13,7г*  14,3г**      4,1г* 4,3г**

Л-Серин                                                                     3,7г*    3,8г**         1,1г

Глицин                                                                       1,5г*    1,6г**        0,5г

Л-Хистидин                                                               1,2г             0,3г*  0,4г**

Л-Аргинин                                                                 2,2г*   2,3г**       0,6г*  0,7г**

Л-Треонин                                                                 5,5г*   5,7г**       1,6г*  1,7г**

Л-Аланин                                                                   3,9г*   4,1г**         1,2г

Л-Пролин                                                                   5,4г*   5,6г**     1,6г*   1,7г**

Л-Тирозин                                                                  2,2г*   2,3г**         0,7г

Л-Метионин                                                              1,6г*   1,7г**         0,5г

Цистин                                                                        1,9г*   2,0г**         0,6г

Л-Фенилаланин                                                        2,4г*  2,6г**       0,7г*  0,8г**

Л-Лизин                                                                      7,5г*  7,8г**       2,2г*  2,3г**

Л-Триптофан                                                             1,3г*  1,4г**           0,4г

Shadow Whey Protein 2 kg.
БЕСПЛАТНА достава за сметка над:
1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија, Доколку имате попуст на производот, доставта е на Ваша сметка
Инфо за нарачки
Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962, 078 579 473 и 078 386 694 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме.
 • Достапност: На залиха
 • Име на продуктот: Shadow Line Whey Protein
 • Тежина: 2.00kg
Клуб цена: 2450 ден.
Редовна цена: 2990 ден.
Ознаки: shadow whey , протеини , веј