Game Changer Mass 3 kg.

Гејм Чејнџер Мас

Моќен гејнер за мускули

Веј Протеин концентрат, веј протеин изолат, хидролизиран веј протеин изолат, хидролизиран казеин

 

Револуционерен гејнер за мускули

- 64 гр. протеин

- 128 гр. Јагленохидрати

- 5 гр. креатин

Нето: 3 кг.

Порција: 150г (2 мерици)

Порции во пакувањето  20

Нутритивни вредности              100гр.                        150гр.                       *РВ%(во порција)

Енергија

1713кЈ/404кЈ

2570кЈ/606 кцал

30%

Масти

2.2гр.

3.3гр

5%

Од кои заситени

1.3гр.

2гр.

10%

 

Јаглехидрати

64гр.

96гр.

37%

Од кои шеќери

6.6гр.

9.9гр

11%

Протеин

32г

48г

96%

Сол

0,02г

0,03г

1%

БЦАА

8500 мг

17000 мг

 

Л-глутамин

1500мг

3000мг

 

*РВ%- Референтен внес на просечен адолсцент (8400 кЈ / 2000 кцал)

Факти за додатокот                           100гр.                                      150гр

Креатин монохидрат                         2825мг                                     4238мг

Од кој креатин                                      2484мг                                     3726мг

 • Комплекс од амино киселини       2254мг                                     3381мг
 • Л-Глутамин                                            763мг                                       1145мг
 • БЦАА 2 1 1 комплекс                           668мг                                       1000мг
 •      Л-леуцин                                            334мг                                       500мг
 •      Л-исолеуцин                                     167мг                                       250мг
 •      Л-валин                                              167мг                                       250мг
 • А-АКГ комплекс                                    814мг                                       1220мг
 •       Л-аргинин                                         539мг                                       809мг
 •       Калциум Алфа-Кетоглутрат      275мг                                       411мг
 • Л-Лизин                                                  8,32мг                                       12,5мг
 • Л-Цитрулин ДЛ-малат (2:1)             670нг                                         1005нг
 • Л-Цитрулин                                           458нг                                         687нг
 • Л-Метионин                                          234нг                                         351нг  Гејм Чејнџер Мас. Додаток во исхраната. Со шеќер и засладувач. Револуционарен гејнер за мускули е прашок за приготвување на нутритивен протеински и јаглехидратен пијалок збогатен со амино киселини, клучен креатин, витални јагле хидрати, билни екстракти и есенцијални хранливи материи. Дизајниран е за возрасни луѓе кои вежбаат на високо интензивно ниво. Протеин?

Game Changer Mass 3 kg.

БЕСПЛАТНА достава за сметка над:

1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија

Инфо за нарачки

Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962 или 077 622 319 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме

 • Прегледи: 2624
 • Производител: Dorian Yates Nutrition
 • Код на продуктот: Game Changer Mass 3 kg.
 • Достапност: На залиха
 • 2.550 ден.

Ознаки: shadow, протеини, гејнер

Beta Alanine 120 caps. -22%
Бета Аланин 4000 мг б - аланин120 капсулиДодаток во исхранаБета Аланин е состојка од карносин ди пеп..
890 ден. 690 ден.

C4 ORIGINAL 30 дози -17%
Оригинален експлозивен стимуланс30 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
1.790 ден. 1.490 ден.

C4 ORIGINAL 60 дози -16%
Оригинален експлозивен стимуланс60 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
2.490 ден. 2.100 ден.

GOLD STANDARD 100% WHEY 2.27 kg. -20%
ВИСТИНСКА СИЛА НА ПРОТЕИНОТИзолатите од протеини од сурутка (WPI) се најчиста форма на протеин од с..
4.590 ден. 3.690 ден.

HIT BCAA 10:1:1 400g -8%
HIT BCAA 10: 1: 1 содржи масивни 12 грама BCAA (разгранети синџири на амино киселини) по порција, д..
1.690 ден. 1.550 ден.

Високо квалитетен протеински изолат од сурутка за оние кои се сериозни за постигнување резултати!!!Л..
70 ден.

Фит ДринкВнимавајте на својата тежина !!!Л-карнитин  + Фолна киселина !- 0 % шеќери !- 0 % мас..
69 ден.

Креатин монохидрат кој се користи вo ЛевроМоно е најчистиот сиров материјал, збогатен со бета-глукан..
690 ден.

Екстрим ТиробурнНАЈЕФИКАСНИОТ ТОПАЧ НА МАСТИ!!!- ЈА ЗГОЛЕМУВА ТЕРМОГЕНЕЗАТА!- МОЌЕН СТИМУЛАНС НА МЕТ..
1.290 ден.

Овој моќен стимуланс:- ја зголемува енергијата;- ги подобрува фокусот и концентрацијата;- го забрзув..
1.490 ден.

Loading...
Loading...