-10% MICRONIZED CREATINE POWDER 317 GR. Optimum Nutrition

Микронизиран креатин  прашок
Безвкусен
3г Креатин              

88 дози

Нето: 317 грама
Порции во пакувањето 88Вистинската моќ на креатинот
Многу истражуван и добро апсорбираниот креатин монохидрат е докажан за зголемување на физичките перформанси за време на  високо интензивни активности. Нашиот микронизиран креатин прашок е направен со креатин монохидрат познат по неговата исклучителна чистота.
Исто е микронизиран (да ги направи честичките помали), затоа нашиот прашок се меша полесно да остане суспендиран во течноста подолго од другите креатински суплементи.

ОН кретинскиот прав мора да се користи согласно балансирана и разновидна исхрана и животен стил.

Забелешка: не е препорачливо да го конзумираат лица со влошена здравствена состојба, оние кои земаат лекови, за лица под 18 години, трудници и доилки. Додатоците во исхрана не се замена за здрава и разновидна храна. Да не се пречекорува дневната препорачана доза. Чувајте го вон дофат на деца.

Чувајте го на суво и ладно место.

 

Нутритивни вредности
Една порција една чајна лажица (3.6г)

Количина во порција                       3.6г
Креатин монохидрат                        3.4г

Креатин                                                3.0г

Состав: креатин монохидрат

Информации за алергени: може да содржи млеко, соја, глутен, јајца, лешници и кикирики.

Дневна препорачана доза: креатинскиот прав е микронизиран за да се меша полесно. Додадете 1 лажица (3.6гр.)во 240 мл.во ладна вода во сад или ОН шејкер, мешајте додека правот не се растопи. Препорачана дневна конзумација е една доза. 

MICRONIZED CREATINE POWDER 317 GR. Optimum Nutrition

БЕСПЛАТНА достава за сметка над:

1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија

Инфо за нарачки

Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962 или 077 622 319 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме

  • Прегледи: 659
  • Производител: Optimum Nutrition
  • Код на продуктот: MICRONIZED CREATINE POWDER 317 GR. Optimum Nutrition
  • Достапност: НЕМА НА ЗАЛИХА
Онлајн понудата трае уште:
  • Редовна цена: 990 ден.

  • Онлајн цена: 890 ден.

Ознаки: креатин, MICRONIZED CREATINE POWDER 317 GR. Optimum Nutrition

ANABOLIC ISO WHEY 2 KG. -15%
BEST OF THE BEST - ISO PROTEIN ... "ANABOLIC ISO WHEY PROTEIN" by KEVIN LEVRONE !!!- Високо ниво на ..
3.890 ден. 3.300 ден.

ANABOLIC MASS 3 kg. -17%
ПОСЛЕДНИОТ ЗБОР на МОДЕРНАТА ТЕХНОЛОГИЈА за производство на СУПЛЕМЕНТИ  - "ANABOLIC MASS" by KE..
2.390 ден. 1.990 ден.

ANABOLIC MASS 7 kg. -17%
ПОСЛЕДНИОТ ЗБОР на МОДЕРНАТА ТЕХНОЛОГИЈА за производство на СУПЛЕМЕНТИ  - "ANABOLIC MASS" by KE..
3.990 ден. 3.300 ден.

ANABOLIC PM PROTEIN 1.5 kg. -17%
Анаболик ПМ ПротеинНајвисок квалитет на миселарен казеин протеин23 гр. протеин во една дозаБавно ..
2.990 ден. 2.490 ден.

ANABOLIC PRIME PRO 2 kg. -11%
Анаболик Прајм Про - ВИСОК СТАНДАРД на ПРОИЗВОДСТВО !!!ПРЕМИУМ ХИДРОЛИЗИРАН ВЕЈ ПРОТЕИН - НАЈЧИСТИО..
3.490 ден. 3.090 ден.

Фит ДринкВнимавајте на својата тежина !!!Л-карнитин  + Фолна киселина !- 0 % шеќери !- 0 % мас..
69 ден.

ISO Whey бар од SWEDISH SUPPLEMNTS, вкусен бар за тренинг !- Во еден бар добивате 20 грама квалитете..
145 ден.

XTREME NAPALM® PRE-CONTEST Fitness Authority -20%
Овој моќен стимуланс:- ја зголемува енергијата;- ги подобрува фокусот и концентрацијата;- го забрзув..
1.490 ден. 1.190 ден.

Креатин монохидрат кој се користи вo ЛевроМоно е најчистиот сиров материјал, збогатен со бета-глукан..
590 ден.

Loading...
Loading...