THE CREATINE 316g

КРЕАТИНОТ

Врвен креатински комплекс

Од Дораин ЈЕИТС 6х Мр. Олимпија


- 3000 мг. Креатин монохидрат


- 3000 мг. трикреатин малат

- 0г шеќери

- 1000 мг. Бета-Аланин

- 500 мг. Таурин

- Б Витамински комплекс

Креатинот е комбинација од 3 грама креатин монохидрат и 3 грама три-креатин малат кој масовно ги зголемуваат Вашите перформанси и севкупната сила при тренингот

Засилен со прецизна количина на бета-аланин и таурин. Креатин ги подобрува мускулните контракции и го подобрува клеточниот метаболизам, го намалува замор во најтешките сетови. 

Најефективна и апсорбирачка креатинска формула на планетата - не е потребна фаза на полнење!!!

Големина на порција 7.9г

Порции во пакувањето 40 

Активни состојки во               7.9

Активни состојки во               100  гр.           во доза 8 гр.

Витамин Б1                               13.75 мг        1.1 мг (100% НРВ)

Витамин Б2                               17.5 мг          1.4 мг (100% НРВ)

Витамин Б3                               200 мг           16 мг (100% НРВ)

Витамин Б5                               68.7 мг          5.5 мг (91% НРВ)

Витамин Б6                               14 мг             1.1 мг (78% НРВ)

Биотин                                       0.6 мг            50 уг (100%НРВ)

Фолна Киселина                     2.5 мг            0.2 мг (100%НРВ)

Витамин Б12                            31 уг             2.5 уг (100% НРВ)

Креатин монохидрат             37.5 г           3000мг

Од кои креатин                       32.9 г           2640мг

Три-креатин малат                 37.1 г           2968 мг

Од кои креатин                       27.8 г           2240 мг

Бета-Аланин                            12.5 г            1000мг

Таурин                                       6.25 г            500мг

Вкус Јагода

Нето тежина 316г

КРЕАТИНОТ. Додаток во исхраната. Со засладувачи. Комбинација од креатин, бета аланин и таурин. Овој производ е наменет за возрасни луѓе кои имаат високо интензивни тренинзи. Креатинот ги покачува физичките перформанси во успешни кратко времени, високо интензивни вежби. Поаскуваниот ефект се добива со дневен внес од 3г.

Состав : Креатин монохидрат, три креатин малат, бета аланин, таурин, агенси против стврднување (Е551, Е341),  засладувач (сукралоза), боја (Е160а), концентриран сок од црвена репка.

Дневна препорачана доза: Измешај една мерица 7,9г прашок со 250-350мл вода. Се пие пред и за време на тренинг. Да не се прекорачува дневната доза.

Предупредување: Да не се го користите доколку сте алергични на некој од супстанците кои ги содржи продуктот. Додатоците за исхрана не треба да се консумираат како одредена замена за исхрана. Да не го користат трудници или луѓе под лекови. Може да се промени телесната тежина по употреба на продуктот. Препораќливи се расновидни исхрани  и диети и здрав начин на живот. Да се чува подалеку од дофат на деца. Достапни вкусови: Јагода, Праска, Цреша, Брусница, Зелен лимон.


THE CREATINE 316g

БЕСПЛАТНА достава за сметка над:

1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија

Инфо за нарачки

Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962 или 077 622 319 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме

  • Прегледи: 1843
  • Производител: Dorian Yates Nutrition
  • Код на продуктот: THE CREATINE 316g
  • Достапност: НЕМА НА ЗАЛИХА
  • 990 ден.

Ознаки: shadow, креатин, THE CREATINE 316g

BLOOD & GUTS - NEW ERA OF PRE WORKOUT -8%
- 6000 mg Citrulline Malate за експлозивно мускулнo пумпaње и подобрени перформанси- 5500 mg бета ал..
1.690 ден. 1.550 ден.

C4 ORIGINAL 30 дози -17%
Оригинален експлозивен стимуланс30 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
1.790 ден. 1.490 ден.

C4 ORIGINAL 60 дози -16%
Оригинален експлозивен стимуланс60 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
2.490 ден. 2.100 ден.

COMBAT PROTEIN POWDER 1.8kg -9%
Ги полни мускулиte и ги подобрува перформансите со саатиЛуѓето кои тренираат имаат потреба од с..
3.290 ден. 2.990 ден.

Game Changer Mass 3 kg. -8%
Гејм Чејнџер МасМоќен гејнер за мускулиВеј Протеин концентрат, веј протеин изолат, хидролизиран веј ..
2.550 ден. 2.350 ден.

Фит ДринкВнимавајте на својата тежина !!!Л-карнитин  + Фолна киселина !- 0 % шеќери !- 0 % мас..
69 ден.

Високо квалитетен протеински изолат од сурутка за оние кои се сериозни за постигнување резултати!!!Л..
70 ден.

Креатин монохидрат кој се користи вo ЛевроМоно е најчистиот сиров материјал, збогатен со бета-глукан..
690 ден.

Овој моќен стимуланс:- ја зголемува енергијата;- ги подобрува фокусот и концентрацијата;- го забрзув..
1.490 ден.

ПОСЛЕДНИОТ ЗБОР на МОДЕРНАТА ТЕХНОЛОГИЈА за производство на СУПЛЕМЕНТИ  - "ANABOLIC MASS" by KE..
2.390 ден.

Loading...
Loading...