-8% HIT BCAA 10:1:1 400g

HIT BCAA 10: 1: 1 содржи масивни 12 грама BCAA (разгранети синџири на амино киселини) по порција, дизајнирани за да го минимизираат уништувањето на ткивата за време на тренингот и да го подобрат времето за обновување помеѓу тренинзите.


Ја подобрува издржливоста и продолжува го интензитетот со вклучување на цитрулин малат и бета-аланин, овозможувајќи Ви да ги зголемите Вашите повторувања во секоја наредна серија.


BCAA 10: 1: 1 го спречува осиромашување на вишокот амино киселини за време на тренингот и Ви овозможува да го одложите катаболизмот за време на тренингот.


БЦАА за висок интензивен тренинг

Без кофеин

12 гр. БЦАА, 3 гр. Цитрулин Малат во една доза

Без шеќери

Шадоу линија

Вкус: малина

Активни состојки во                           20г

Л-леуцин                                               10000мг

Л-исолеуцин                                         1000мг

Л-валин                                                 1000мг

Цитрулин малат                                   3000мг

Од кои цитрулин                                  2049мг

Бета-аланин                                           2000мг

Л-тирозин                                               1000мг

Нето тежина           400г

Комбинација од амино киселини со разгранети синџири во размер 10:1:1 со бета-аланин, л-тирозин и цитрулин малат. Наменет за атлети и физички активни луѓе.

Состав: Инстант БЦАА (Л-леуцин, л-исолеуцин, л-валин), цитрулин малат, бета-аланин, , тирозин, агенс против стврднување (Е 551, Е341), регулатор на киселост (лимонска киселина), вкусови, засладувачи (сукралоза), боја (Е160а)1,3,4,5, концентрат од црвена репка.

Дневна препорачана доза: Измешајте две дози прашок (20г) со 500-600мл вода. Испијте една порција дневно, пред или за време на тренинг. Не ја прекорачувајте препорачаната дневна доза.

Предупредување: Не го користете производот доколку сте алергични на некоја од компонентите. Додатоците во исхраната не треба да бидат замена за разновидна и балансирана исхрана. Не го користете доколку сте трудни или доите. Држете го надвор од дофат на деца.

Вкусови: Лимон1, портокал2, малина3, ананас4, праска5.

Употребливо до: види на долниот дел од пакувањето.

Чувајте го на суво и ладно место.
HIT BCAA 10:1:1 400g

БЕСПЛАТНА достава за сметка над:

1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија

Инфо за нарачки

Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962 или 077 622 319 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме

  • Прегледи: 2966
  • Производител: Dorian Yates Nutrition
  • Код на продуктот: HIT BCAA 10:1:1 400g
  • Достапност: На залиха
Онлајн понудата трае уште:
  • Редовна цена: 1.690 ден.

  • Онлајн цена: 1.550 ден.

Ознаки: shadow, HIT BCAA 10:1:1 400g, бцаа

Beta Alanine 120 caps. -22%
Бета Аланин 4000 мг б - аланин120 капсулиДодаток во исхранаБета Аланин е состојка од карносин ди пеп..
890 ден. 690 ден.

C4 ORIGINAL 30 дози -17%
Оригинален експлозивен стимуланс30 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
1.790 ден. 1.490 ден.

C4 ORIGINAL 60 дози -16%
Оригинален експлозивен стимуланс60 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
2.490 ден. 2.100 ден.

GOLD STANDARD  100% WHEY 2.27 kg. -20%
ВИСТИНСКА СИЛА НА ПРОТЕИНОТИзолатите од протеини од сурутка (WPI) се најчиста форма на протеин од с..
4.590 ден. 3.690 ден.

HIT BCAA 10:1:1 400g -8%
HIT BCAA 10: 1: 1 содржи масивни 12 грама BCAA (разгранети синџири на амино киселини) по порција, д..
1.690 ден. 1.550 ден.

Високо квалитетен протеински изолат од сурутка за оние кои се сериозни за постигнување резултати!!!Л..
70 ден.

Фит ДринкВнимавајте на својата тежина !!!Л-карнитин  + Фолна киселина !- 0 % шеќери !- 0 % мас..
69 ден.

Екстрим ТиробурнНАЈЕФИКАСНИОТ ТОПАЧ НА МАСТИ!!!- ЈА ЗГОЛЕМУВА ТЕРМОГЕНЕЗАТА!- МОЌЕН СТИМУЛАНС НА МЕТ..
1.290 ден.

Креатин монохидрат кој се користи вo ЛевроМоно е најчистиот сиров материјал, збогатен со бета-глукан..
690 ден.

Овој моќен стимуланс:- ја зголемува енергијата;- ги подобрува фокусот и концентрацијата;- го забрзув..
1.490 ден.

Loading...
Loading...