НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

BLOOD & GUTS - NEW ERA OF PRE WORKOUT

BLOOD & GUTS - NEW ERA OF PRE WORKOUT
BLOOD & GUTS - NEW ERA OF PRE WORKOUT
BLOOD & GUTS - NEW ERA OF PRE WORKOUT
BLOOD & GUTS - NEW ERA OF PRE WORKOUT

- 6000 mg Citrulline Malate за експлозивно мускулнo пумпaње и подобрени перформанси

- 5500 mg бета аланин за продолженa издржливост

- 4000 mg Arginine AKG за зголемена Сила

- 500 mg L-тирозин за подобрување и зајакнување на мозочно - мускулната врска

- 350 mg кофеин за зголемен фокус

Витамин Б3 и 3 природни екстракти за немилосрдна енергија и намалување на заморЕксплозивна комбинација од состојки дизајнирана да ги максимизира перформансите за тренинг и да го оптимизира менталното сознавање.

Добивате моќна комбинација во една доза за врвни перформанси - вклучувајќи цитрулин малат, аргинин AKG и бета-аланин за огромно мускулно пумпање, неспоредлива издржливост и тотално зголемување на силата.

Содржи низа на стимуланси за подобрување на менталното сознавање, обезбедувајќи ментална подготвка и физичка подготвка за СУПЕР КВАЛИТЕТЕН ТРЕНИНГ.

“Отсекогаш сум ја препознал огромната важност на интензитетот и сериозноста во салата. Оваа нова Blood & Guts формула ги спојува сите состојки потребни за да се "влезе во зоната" и го освојува Вашето тело, ментално и физички, за исцрпувачки вежби. Секоја состојка е внимателно избрана за да се осигура дека не постојат “состојки со лажни перформанси”, а во производот се вклучени само најсилните состојки во правилните дози. Јас само би сакал тоа да беше околу мене во пеколните сесии кога бев младDorian Yeits.

Една состојка што недостасува кај повеќето спортисти е интензитетот.

Способноста да се генерираат моќни мускулни контракции, да се одржи фокусот и концентрацијата, како и да се оптимизираат физиолошките одговори на телото, се дел од парцелата на интензитетот. Проблемот? Повеќето луѓе не тренираат со правилен интензитет, оставајќи мускулен раст лошо оптимизиран после тренинг со мала причина за телото да се прилагоди.

Формулата на Дориан Јејтс "BLOOD & GUTS" се бори против ова и го става интензитетот во првите редови на Вашите тренинг сесии. Уште од првата употреба Ви овозможува брза инфузија на ментални стимуланси кои ќе ги активира и ќе ги “запалите” Вашите невротрансмитери.

Вашиот фокус и концентрација значително ќе се подобруваат, бидејќи екстрактот од горчлив портокал, кофеин, L-тирозин и екстракт од зелен чај ја зголемуваат Вашата ментална состојба. Како што се загревате ќе го почувствувате следниот бран состојки кои ги опфаќаат сите мускулни влакна во Вашето тело: цитрулин малат, бета аланин и аргинин AKG се комбинираат за да го зголемат протокот на крв во работните мускули, да ја продолжат издржливоста и ќе доживеете експлозијата во целото тело. Убавината на цитрулин малат заедно со аргинин АКГ е тоа што го поддржува рециклирањето на амонијакот, што резултира со производство на азотен оксид, што доведува до “лудо пумпање” за време на тренингот и зголемена испорака на хранливи материи.


“BLOOD & GUTS” содржи експлозивна комбинација од состојки дизајнирани да го оптимизираат менталното сознание и да ги зголемат перформансите за напорниот тренинг. Ние се погриживме сите состојки да имаат соодветна, ефективна доза, која што ви е потребна за да ги надминете Вашите граници.

Нутритивни факти

Порција 1 мерица (9,5г)

Порции во пакувањето 40

Содржина во                            

100г

во порција 9,5г

%РВ

Енергија                          

440кЈ/104кцал

42кЈ/10кцал

0,5%

Масти

0

0

0%

Од кои заситени                       

0

0

0%

Јаглехидрати

1.9 гр

0,2 гр.

0%

Од кои шеќери                        

0,05г

0,01г

0,01г

Протеин

24г

2,3г

4,5%

Сол 

0 гр

0 гр

0%


Витамин Б3                              250мг                                             23,8мг (148,5% НРВ)

Л-Цитрулин ДЛ МАЛАТ       31,5г                                                29925мг

Од кој Л-Цитрулин              21,5г                                                 2042,5мг

А-АКГ комплекс                   21,1г                                                 2004,5мг

-Л-Аргинин                           14,1г                                                 1339,5мг

-Калциум Алфа кетоглутрат   7г                                               665мг

Бета-Аланин                         28,95г                                              2750мг

Л-Тирозин                             2630мг                                             250мг

Екстракт од Зелен чај      1320мг                                             125мг

Вкупно полифеноли         1254мг                                            118,5мг

Кофеин                                  66мг                                               6,5мг

Сладок портокал               980мг                                              93мг

Кафе анхиндрус                 1840мг                                            175мг

Гуарана екстракт              210мг                                              20,5мг

-кофеин                                 46мг                                                4,5мг

Екстракт од црн пипер    10мг                                                  0,95мг

-Пиперин                              9мг                                                  0,85мг


Ниацин или витамин Б3 е витамин кој им помага на трансформација и асимилација на храна, хранливи материи и други амино киселини во енергија за Вашето тело. Ова зголемување на енергијата може да Ви помогне да ги надминете Вашите граници и да Ви овозможи да дадете го дадете максимумот. Витаминот Б3, исто така, го намалува холестеролот, ја зголемува функцијата на мозокот и кожата и ја подобрува мобилноста на зглобовите.

Цитрулин малат е не-есенцијална амино киселина. Тоа е обично ретка во дневната исхрана на луѓето, иако таа игра многу важна улога во многу биолошки процеси. Citrulline Malate решително придонесува за оптимизирање на протокот на крв, што влијае на ефикасноста на повеќето телесни функции. Кога ќе го конзумирате, Вашето тело го претвора во L-аргинин, а потоа во азотен оксид. Азотниот оксид е едно од соединенијата што ги прави крвните садови пошироки кога вежбате, со што го подобрувате протокот на крв. Подобрениот проток на крв значи дека повеќе мускули добиваат повеќе кислород и потребни хранливи материи.

Аргинин АКГ е сложена амино киселина која првенствено се користи за вазодилатација и го зголемува протокот на крв за време на тренингот за отпор. Тоа го зголемува производството на азотен оксид во телото, со што се надополнува Citrulline Malte во однос на клеточната исхрана и дилатацијата на крвните садови. Аргинин АКГ го подобрува мускулниот раст и сила.

Бета-аланин е која може да се најде во витамин Б5. Се покажало дека бета-аланин има значително зголемување на мускулниот карнозин. Со развивање на повисоко ниво на карнозин, мускулното ткиво е заштитено од оксидација. Така, бета-аланин ги зголемува перформансите со проширување на мускулната издржливост.

L-тирозин е амино киселина која се произведува природно од страна на човечкото тело за синтеза на протеини. L-тирозин е градежен блок за невротрансмитери во мозокот и за врската помеѓу мускулите на телото и мозокот. Ги подобрува будноста, вниманието и фокусот.

Екстрактот од лист зелен чај се добива природно. Бидејќи содржи антиоксиданти и хранливи материи кои имаат силни ефекти врз телото, се користи за зголемување на будноста и намалување на холестеролот. Преку 55% ​​концентрација на Epigallocatechin gallate, екстрактот од лист зелен чај помага во намалување на формирањето на слободните радикали во телото, заштитувајќи ги клетките и молекулите од оштетување. Се покажало дека зелениот чај го зголемува согорувањето на мастите преку оксидација на маснотии и ја зголемува метаболичката стапка.

BLOOD & GUTS - NEW ERA OF PRE WORKOUT
БЕСПЛАТНА достава за сметка над:
1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија
Инфо за нарачки
Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962, 078 579 473 и 078 386 694 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме.
  • Достапност: На залиха
  • Име на продуктот: BLOOD & GUTS
  • Тежина: 380.00g
1690 ден.