НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

Опрема за боречки вештини

"DOUBLE" MOUTHGUARDS PD515 "DOUBLE" MOUTHGUARDS PD515
-11 % На залиха
Бренд: Leone 1947 Име на продуктот: "DOUBLE" MOUTHGUARDS
Проверено и сертифицирано од државните здравствени институцииНаправено од ЕВА материјалДвојна заштита (погодно за кик бокс, бокс, муаи таи, карате итн...)..
390 ден. 440 ден.
Бренд: Leone 1947 Име на продуктот: "JUNIOR" HEADGEAR CS429
КАРАКТЕРИСТИКИ Детска кацигаДисциплини: бокс, кик бокс, муаи таи, карате, кунг фу, ммаЗакопчување: "Velcro" + врвкиМатеријал: PU/PLОбвивка: 100% EVA..
2390 ден. 2690 ден.
Бренд: Roomaif Име на продуктот: "ROOMAIF" ММА ракавици 100% кожа
Професионални "Roomaif" MMA ракавици, специјално дизајнирани и наменети за борби!Состав: 100 % високо-квалитетна кожа!Изработени од материјал кој има голема апсорбирачка моќ!Додатна заштитна во делот на зглобот!..
2190 ден. 2490 ден.
CLUB BAG AC930 CAMO CLUB BAG AC930 CAMO
-56 % НЕМА НА ЗАЛИХА
Бренд: Leone 1947 Име на продуктот: CLUB BAG AC930 CAMO
КАРАКТЕРИСТИКИ Волумен: 20 литриЗатворање: патентДлабочина: 15 смВисина: 45 смМатеријал: кордураШирина: 32 см..
790 ден. 1790 ден.
Бренд: Leone 1947 Име на продуктот: COMMANDO BAG
Капацитет: 60 литриЗакопчување: ПатентШирина: 32 cmДолжина: 80 cmМатеријал: Кордура..
2590 ден. 3590 ден.
Бренд: Dedicated Nutrition Име на продуктот: Dedicated Dry-Fit Rashguard
Карактеристики:• 90% полиестер.• 10% еластан.• Жолти шавови.• Dedicated лого на градите...
1290 ден. 1490 ден.
Бренд: Dragon Do Име на продуктот: DRAGON DO ELITE MMA GLOVES 100% кожа
MMA ракавици, специјално дизајнирани и наменети за борби!Изработени од 100% високо-квалитетна кожа со вградени елементи за голема апсорбирачка моќ!Долготрајност!Издржливост!Квалитет!"ДРАГОН ДО"..
2200 ден. 3390 ден.
Бренд: Gameness Име на продуктот: Gameness детско кимоно "AIR"
Бренд: GamenessГолемиа: детски големиниАИР кимоноGameness АИР моделот на кимоно е едно од најпопуларните кимона некогаш направени. Тоа е едно од најлесните кимоно некогаш направени на пазарот, што го прави погодно за тренинг во жешките денови, кога Ви е потребно лесно кимоно за следните турнири, а в..
3990 ден. 4490 ден.
Бренд: Leone 1947 Име на продуктот: GROIN GUARD PR321
Штитник за гениталии (суспензор) "Leone"Памук 100%..
690 ден.
Бренд: Leone 1947 Име на продуктот: HERMES BOXING SHOES
Врзување: врвкиДисциплини: боксПол: унисексЛесни чизми кои овозможуваат пенетрација на воздух, покриени со PU антиалергенски микс кој ја олеснува размената на топлина и го избегнува потењето. Двојната обвивка околу натписите и зајакнувањето на петицата овозможува постабилно движење. Под петицата има..
2490 ден. 4890 ден.
LEGIONARIVS II MMA GLOVES GP102 LEGIONARIVS II MMA GLOVES GP102
-21 % НЕМА НА ЗАЛИХА
Бренд: Leone 1947 Име на продуктот: ММА GLOVES GP102
КАРАКТЕРИСТИКИДисциплини: MMA Пол: unisexМатеријал над дланка: PUМатеријал под дланка: PUОбвивка: 70% flex PU, 30% EVA..
2190 ден. 2780 ден.
LINEAR BOXING SHORTS AB730 LINEAR BOXING SHORTS AB730
НЕМА НА ЗАЛИХА
Бренд: Leone 1947 Име на продуктот: BOXING SHORTS AB730
КАРАКТЕРИСТИКИДисциплина: БоксПол: unisexМатеријал: Сатен..
2170 ден.
Прикажани 1 до 12 од 362 (31 страни)