Заштитна опрема

Заштитна опрема


Прикажи:
Сортирај по:

WOMAN PROTECTION (штитник за гениталии за девојки) PR326

КАРАКТЕРИСТИКИПол: ЖенскиМатеријал: СТП / ПЛПодлога: 75% ЕВА, 25% СТП..

1.590 ден.

WOMAN CHEST GUARD

КАРАКТЕРИСТИКИПол: ДевојкиМатеријал: Еластан / најлонПодлога: ПластикаОПИСЕластична памучна заштита ..

1.890 ден.

VENUM KONTACT GEL KNEE PAD - BLACK/BLACK

Venum Kontact Gel Kneepads обезбедуваат оптимална амортизација, совршено вклопување на коленото и не..

1.890 ден.

VENUM CHALLENGER OPEN FACE HEADGEAR

Оваа заштитна кацига нуди глобалната заштита на сензитивните делови на главата (темето, образите).Ов..

3.490 ден.

VENUM CHALLENGER KIDS MOUTHGUARD

Venum ја нуди најдобрата детска заштита: Challenger Kids Mouthgard!Особено дизајниран за безбедност ..

790 ден.

VENUM CHALLENGER KIDS MOUTHGUARD

Venum ја нуди најдобрата детска заштита: Challenger Kids Mouthgard!Особено дизајниран за безбедност ..

790 ден.

RINGHORNS CHARGER BELLY PROTECTOR - BLACK

ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИПена со висока густина: оптимална заштита.Велкро систем за затворање: добра п..

5.290 ден.

BLACK EDITION SHINGUARDS PT119

КАРАКТЕРИСТИКИЗатварање: "Velcro"Пол: unisexМатеријал: PU/PLОбвивка: 80% EVA, 20% GEL..

3.990 ден.

PADDED ANKLE GUARDS AB720

КАРАКТЕРИСТИКИДисциплини: Маи ТаиПол: unisexМатеријал: ПолиестерОбвивка: 80% EVA, 20% GEL..

750 ден.

KNEE PADS PR328

КАРАКТЕРИСТИКИПол: unisexМатеријал: ПолиестерОбвивка: 90% PU, 10% EVA..

990 ден.

ELBOW GUARDS PR327

КАРАКТЕРИСТИКИЗатварање: "Velcro"Дисциплини:  Маи Таи/ ММАПол: unisexМатеријал: nylon/PLОбвивка..

1.090 ден.

"JUNIOR" HEADGEAR CS429

КАРАКТЕРИСТИКИ Детска кацигаДисциплини: бокс, кик бокс, муаи таи, карате, кунг фу, ммаЗакопчува..

2.690 ден.

TITAN JUNIOR MOUNTHGUARDS PD519

Материјал: EVAДетски штитник за заби..

340 ден.

TITAN JUNIOR MOUNTHGUARDS PD519

Материјал: EVAДетски штитник за заби..

340 ден.

Loading...
Loading...