НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

Штитници за глава


Бренд: Leone 1947 Име на продуктот: "JUNIOR" HEADGEAR CS429
КАРАКТЕРИСТИКИ Детска кацигаДисциплини: бокс, кик бокс, муаи таи, карате, кунг фу, ммаЗакопчување: "Velcro" + врвкиМатеријал: PU/PLОбвивка: 100% EVA..
2390 ден. 2690 ден.
RINGHORNS CHARGER HEADGEAR by VENUM RINGHORNS CHARGER HEADGEAR by VENUM
-8 % НЕМА НА ЗАЛИХА
Бренд: Venum Име на продуктот: RINGHORNS CHARGER HEADGEAR by VENUM
Оваа заштитна кацига нуди глобалната заштита на сензитивните делови на главата (темето, брадата, образите).ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ- Високо квалитетен СТП: флексибилен и отпорен.- Пена со висока густина: оптимална апсорпција на шок.- Горна лента за заштита на главата.- Velcro затворање за подобро да ..
2290 ден. 2490 ден.
RINGHORNS NITRO HEADGEAR RINGHORNS NITRO HEADGEAR
НЕМА НА ЗАЛИХА
Бренд: Venum Име на продуктот: RINGHORNS NITRO HEADGEAR
ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИPU со висок квалитет: флексибилен и отпорен за да обезбеди максимален животен век.Вградена пена со висока густина: оптимална апсорпција на ударите.Велкро затварање на задниот дел: совршено прилагодено вклопување.Достапно во неколку бои: црна, црвена, црна / црна, црна / нео жо..
4890 ден.
Бренд: Venum Име на продуктот: RINGHORNS NITRO HEADGEAR
ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИPU со висок квалитет: флексибилен и отпорен за да обезбеди максимален животен век.Вградена пена со висока густина: оптимална апсорпција на ударите.Велкро затварање на задниот дел: совршено прилагодено вклопување.Достапно во неколку бои: црна, црвена, црна / црна, црна / нео жо..
4690 ден. 4890 ден.
VENUM CHALLENGER OPEN FACE HEADGEAR VENUM CHALLENGER OPEN FACE HEADGEAR
-29 % НЕМА НА ЗАЛИХА
Бренд: Venum Име на продуктот: VENUM CHALLENGER OPEN FACE HEADGEAR
Оваа заштитна кацига нуди глобалната заштита на сензитивните делови на главата (темето, образите).Овој модел Ви нуди поширок поглед, но во исто време Ве штити од повреди.Технички карактеристики:- Skintex кожна концепција.- Ултра лесна.- Три - слојна пена за поглема заштита на главата.- Заштита на те..
2490 ден. 3490 ден.
VENUM KONTACT EVO EAR GUARD - BLACK VENUM KONTACT EVO EAR GUARD - BLACK
НЕМА НА ЗАЛИХА
Бренд: Venum Име на продуктот: VENUM KONTACT EVO EAR GUARD - BLACK
Овoј штитник нуди заштита на ушите при спаринзи во граплинг, бџџ, мма, борење.Технички карактеристики:- Изработени од неопрен;- Моделирани школки за подобрена заштита против удари и притисоци;- Во внатрешниот дел е вградена компресирана пена за поголема заштита;- Лента за прицврстување на штитникот;..
2590 ден.
Штитник за глава "Roomaif"
НЕМА НА ЗАЛИХА
Бренд: Roomaif Име на продуктот: Штитник за глава "Roomaif"
Штитник за глава Материјал: DXПримена во ММА, Кунг Фу, ЏКД спаринзи и борби..
1490 ден.
Штитник за глава со дополнителна заштита "Roomaif" Штитник за глава со дополнителна заштита "Roomaif"
НЕМА НА ЗАЛИХА
Бренд: Roomaif Име на продуктот: Штитник за глава со дополнителна заштита "Roomaif"
Штитник за глава со дополнителна пластична заштитаМатеријал: DXПримена во ММА, Кунг Фу, ЏКД спаринзи и борби..
1990 ден.
Бренд: Venum Име на продуктот: RINGHORNS NITRO HEADGEAR
ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИPU со висок квалитет: флексибилен и отпорен за да обезбеди максимален животен век.Вградена пена со висока густина: оптимална апсорпција на ударите.Велкро затварање на задниот дел: совршено прилагодено вклопување.Достапно во неколку бои: црна, црвена, црна / црна, црна / нео жо..
4690 ден. 4890 ден.
VENUM ELITE HEADGEAR VENUM ELITE HEADGEAR
НЕМА НА ЗАЛИХА
Бренд: Venum Име на продуктот: VENUM CHALLENGER 2.0 HEADGEAR - HOOK & LOOP STRAP
Оваа заштитна кацига нуди глобалната заштита на сензитивните делови на главата (темето, брадата, образите).Технички карактеристики:- Skintex кожна концепција.- Ултра лесна.- Три - слојна пена за поглема заштита на главата.- Заштита на темето, образите, ушите и брадата.- Флексибилно двојно иновативно..
4960 ден.
Бренд: Venum Име на продуктот: VENUM CHALLENGER 2.0 HEADGEAR - HOOK & LOOP STRAP
Оваа заштитна кацига нуди глобалната заштита на сензитивните делови на главата (темето, брадата, образите).Технички карактеристики:- Skintex кожна концепција.- Ултра лесна.- Три - слојна пена за поглема заштита на главата.- Заштита на темето, образите, ушите и брадата.- Флексибилно двојно иновативно..
3690 ден.
VENUM CHALLENGER 2.0 HEADGEAR - HOOK & LOOP STRAP VENUM CHALLENGER 2.0 HEADGEAR - HOOK & LOOP STRAP
НЕМА НА ЗАЛИХА
Бренд: Venum Име на продуктот: VENUM CHALLENGER 2.0 HEADGEAR - HOOK & LOOP STRAP
Оваа заштитна кацига нуди глобалната заштита на сензитивните делови на главата (темето, брадата, образите).Технички карактеристики:- Skintex кожна концепција.- Ултра лесна.- Три - слојна пена за поглема заштита на главата.- Заштита на темето, образите, ушите и брадата.- Флексибилно двојно иновативно..
3690 ден.
Прикажани 1 до 12 од 13 (2 страни)