НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

Амино Киселини


Бренд: Applied Nutrition Име на продуктот: Amino Fuel 390g
                   АМИНО ФУЕЛ - Следна генерација АМИНО КИСЕЛИНИ 0 гр. Масти0 гр. Шеќери 0 гр. Јаглехидрати 3 КцалВо порција 13 гр.11 гр. АМИНО6 гр. БЦАА2.5 гр. ГЛУТАМИН45 мг. АСТРАГИН Халал сертифициран п..
1390 ден. 1590 ден.
BAD ASS PAK  11 таблети (1 кесичка) BAD ASS PAK  11 таблети (1 кесичка)
Ново -31 %
Бренд: Fitness Authority Име на продуктот: BAD ASS PAK
Комплетно витаминско – минерална пакување Созададено за подршка на метаболизмот што дава енергија 44 дена на подршка (44 дози) во еден комплет  Во една доза 2963 мг. Амино-киселински комплекс 2353 мг. Витаминско – минерален комплекс 971 мг.   Перформ..
55 ден. 80 ден.
Бренд: Fitness Authority Име на продуктот: BAD ASS PAK 484 таблети
Комплетно витаминско – минерална пакување Созададено за подршка на метаболизмот што дава енергија 44 дена на подршка (44 дози) - 484 таблети поделени во 44 дневни дози по 11 таблети Во една доза 2963 мг. Амино-киселински комплекс 2353 мг. Витаминско – минерален компл..
2090 ден. 2690 ден.
Бренд: Applied Nutrition Име на продуктот: BCAA Amino Hydrate 450 gr.
                     БЦАА АМИНО-ХИДРАТ - Следна генерација7,2г БЦАА  0г шеќери  0г јаглехидрати  0кцалВо порција 14г        3.6г Леуцин   1.8г изолеуцин&n..
1290 ден. 1490 ден.
Бренд: Kevin Levrone Signature Series Име на продуктот: BCAA DEFENDER 8:1:1 Black Line by Kevin Levrone
БЦАА ДефендерБрз агент за обновување на мускулитеЦрна линијаБЦАА 8:1:1 сооднос, екстра леуцинПолно со електролитиБЦАА дефендер микс:- 5000 мг. БЦАА 8:1:1- 2000 мг. Л Цитрулин- 410 мг. ЕлектролитиТежина: 245 грамаСо вкус на портокалБЦАА Дефендер, додаток во исхраната, со засладувачи. Продукт..
1190 ден. 1350 ден.
BCAA ENGINE 4:1:1 400 gr. BCAA ENGINE 4:1:1 400 gr.
-13 % НЕМА НА ЗАЛИХА
Бренд: Swedish Supplements Име на продуктот: BCAA ENGINE 4:1:1 400 gr.
BCAA 4: 1: 1 - 100% чисто фармацевтска структура !!!БЦАА 4:1:1 - Супер амино микс !!!"SWEDISH SUPPLEMENT - KING OF SUPPLEMENTS"!!!Вкус:  јагодаНето: 400 гр. Состав:  хранлива вредност во               ..
1290 ден. 1490 ден.
Бренд: Kevin Levrone Signature Series Име на продуктот: ЕАА by KEVIN LEVRONE - ЕСЕНЦИЈАЛНИ АМИНО КИСЕЛИНИ
Есенцијални амино киселиниБез аспартамНето тежина 195г9 амино киселини 30 порции збоатени БЦААПрепорачлива дозаИзмешај една порција 6,5г ЕАА со 250мл ладна вода. Како додаток во исхраната се конзумира 1-2 дневно, една порција меѓу оброци и една пред спиење. Деновите кога тренирате 1 порција пред,..
990 ден. 1190 ден.
Бренд: Kevin Levrone Signature Series Име на продуктот: ЕАА by KEVIN LEVRONE - ЕСЕНЦИЈАЛНИ АМИНО КИСЕЛИНИ
Есенцијални амино киселиниБез аспартамНето тежина 390 гр9 амино киселини 60 порции збоатени БЦААПрепорачлива дозаИзмешај една порција 6,5г ЕАА со 250мл ладна вода. Како додаток во исхраната се конзумира 1-2 дневно, една порција меѓу оброци и една пред спиење. Деновите кога тренирате 1 порција пре..
1650 ден. 1850 ден.
Бренд: Kevin Levrone Signature Series Име на продуктот: GOLD AMINO REBUILD by Kevin Levrone
40 порции           0 калории           0 шеќери Ги опоравува вашите мускулиЈа зголемува вашата силаЈа потпомага регенерацијата при вежбање 7г Амино киселини    &..
1590 ден. 1790 ден.
Бренд: Kevin Levrone Signature Series Име на продуктот: GOLD BCAA 2:1:1
Голд БЦАА 2:1:1 + електролити30 порциидодадени електролитибез калориибез шеќери        Брзо мускулно опоравување        Превенира мускулно оштетување        Ја потпомага рехидратицијата10.5г Амино киселини   7г ..
1190 ден. 1290 ден.
Бренд: Kevin Levrone Signature Series Име на продуктот: GOLD EAA AMINO by Kevin Levrone
Ја зголемува силатаГо намалува оштетувањето на мускулитеја подобрува рехидратацијатаВкупно Амино киселини               - 9,7г  5,9г ЕАА         3,7г БЦАА      500мг Кокосова вода ..
1590 ден. 1790 ден.
Бренд: Fitness Authority Име на продуктот: ICE HYDRO AMINO
Ефект на разладување, газирана формула КОМПЛЕТНА ФОРМУЛА8000мг ЕАА         1000мг Глутамин              1000мг Цитрулин Малат          &nb..
1490 ден. 1690 ден.
L-GLUTAMINE 100% L-GLUTAMINE 100%
-10 % НЕМА НА ЗАЛИХА
Бренд: Swedish Supplements Име на продуктот: L-GLUTAMINE 100%
Аминокиселината Л-глутамин е најреактивна амино киселина во телото. Околу 60% од амино киселините во нашата мускулна маса се L-глутамин. За време на тежок тренинг, нивоата во телото драстично се намалуваат, а во случај на дефицит, телото е подложено на катаболна деградација. За време на напорни трен..
890 ден. 990 ден.
Бренд: Kevin Levrone Signature Series Име на продуктот: Levro Amino 10.000
Levro Amino 10.000 е напреден амино-киселински микс кој е развиен да ве снабди со максимална количина од концентрирани амино-киселини во најдобрите можни порции.    - Максимална регенерација-  Идеален амино киселински профил-  Најдобрите состојки за градење на вашите му..
990 ден. 1090 ден.
Бренд: Kevin Levrone Signature Series Име на продуктот: Levro BCAA 410 gr.
ЛевроБЦАА содржи три од најважните амино киселини за спортисти: леуцин, исолеуцин и валин, со размер 4:1:1.Со ЛЕВРО БЦАА 4:1:1 добивате:-          Брзо опоравување и обновување на мускулите !!!-         ..
1290 ден. 1490 ден.
Бренд: Kevin Levrone Signature Series Име на продуктот: Levro BCAA 410 gr.
ЛевроБЦАА содржи три од најважните амино киселини за спортисти: леуцин, исолеуцин и валин, со размер 4:1:1.Левро BCAA 4: 1: 1 - Во едно пакување добивате  60  дози !!!Со ЛЕВРО БЦАА 4:1:1 добивате:-          Брзо опоравување и обнов..
1290 ден. 1490 ден.
LevroAminoTab 300 tab.
-9 % НЕМА НА ЗАЛИХА
Бренд: Kevin Levrone Signature Series Име на продуктот: LevroAminoTab 300 tab.
ЛевроАмино Таб е напреден амино-киселински микс кој е развиен да ве снабди со максимална количина од концентрирани амино-киселини во најдобрите можни порции.    - Максимална регенерација-  Идеален амино киселински профил-  Најдобрите состојки за градење на вашите мускул..
990 ден. 1090 ден.
Бренд: Dorian Yates Nutrition Име на продуктот: THE GLUTAMINE
 Ултимативен мускулен штит- 4.5 гр. Л Глутамин - 50 мг. Бета Глукан во една доза- Порции во пакувањето:  67 !!!!!Нето: 300гГлутаминот. Додаток во исхраната. Како додаток во исхраната со Л Глутамин и Бета Глукан, препорачливо за атлети и физички активни луѓе.Состав: Л-глутамин, ..
990 ден. 1090 ден.
Бренд: Fitness Authority Име на продуктот: XTREME ANTICATABOLIX FITNESS AUTHORITY 500 gr.
Екстрим Антикатаболикс. Додаток во исхрана. Со засладувачи. Комплекс од разгранети амино киселини и глутамин во прашокСо вкус на лимонПорција: 11.4гПорции во пакувањето: 44Состав во:                         11.4гЛ-глутамин &n..
1290 ден. 1490 ден.
Бренд: Fitness Authority Име на продуктот: XTREME BCAA 5000 Fitness Authority
Суплемент кој ви нуди амино киселини со разгранети ланци ( БЦАА) со перфектен 2:1:1 однос. Највисок квалитет на амино киселини со разгранети ланци и оптимална доза на БЦАА – 5г есенцијални амино киселини ( Леуцин, исолеуцин, валин 2:1:1) во секоја порција и 5000мг леуцин во секоја пор..
1250 ден. 1350 ден.
XTREME BEEF AMINO 300 caps Fitness Authority XTREME BEEF AMINO 300 caps Fitness Authority
-13 % НЕМА НА ЗАЛИХА
Бренд: Fitness Authority Име на продуктот: XTREME BEEF AMINO 300 caps Fitness Authority
Екстрим Биф амино. Додаток во исхраната. Таблетите се извор на амино киселини од хидролизиран говедски протеин.Состав:Хидролизиран говедски протеин, агенс за зацрвстување (Е 341, Е 460(и)), агенс за зголемување (Е 470б), агенс против стврднување (Е 551),Начин на употреба:Испијте 2 таблети 3 пат..
830 ден. 950 ден.
Бренд: Fitness Authority Име на продуктот: XTREME GLUTAMINE FITNESS AUTHORITY 500 gr.
Екстрим ГлутаминУлтра моќен глутаминЛ-глутамин Таурин Витамин Б6Екстрим Глутамин. Додаток во исхраната. Ја снабдува исхраната со глутамин, таурин и витамин Б6, препорачливо за спортисти.Состав:Л-глутамин, таурин, витамин Б6 ( пиродоксин хидрохлорид).Начин на употреба:Измешајте 1 доза прашок (5г) со ..
890 ден. 990 ден.
Бренд: Fitness Authority Име на продуктот: BAD ASS® BCAA 8:1:1
Бед Ес БЦАА 8:1:1. Додаток во исхраната. Со засладувачи, амино киселини со разгранети синџири со размер 8:1:1Порција        6,6гПорции во пакувањето     60Количина во            &n..
1350 ден. 1550 ден.
Бренд: Fitness Authority Име на продуктот: Core BCAA 8:1:1
БЦАА 8:1:1Бета-аланин + цитрулин малат + тауринBCAA - леуцин, изолеуцин и валин - се три основни амино киселини (кои телото не може само да ги синтетизира) со разгранети странични синџири. Трите ја сочинуваат  речиси 40% од сувата мускулна маса, па затоа се важен дел од тоа ткиво. Дополните..
1350 ден. 1550 ден.
Chain Reaction BCAA 10: 1 : 1 Chain Reaction BCAA 10: 1 : 1
-10 % НЕМА НА ЗАЛИХА
Бренд: Nuclear Nutrition Име на продуктот: Chain Reaction BCAA 10:1:1
Содржи 7 активни состојкиСодржи 12 g BCAA вклучувајќи и 10 g леуцинЗбогатен со цитрулин малат и бета-аланинChain Reaction BCAA 10:1:1 е напредна комбинација на BCAA амино киселини кои се од суштинско значење за градење на мускулната маса и функционирање на мускулите, кои содржат многу висо..
1490 ден. 1650 ден.
Бренд: Dorian Yates Nutrition Име на продуктот: HIT BCAA 10:1:1 400g
HIT BCAA 10: 1: 1 содржи масивни 12 грама BCAA (разгранети синџири на амино киселини) по порција, дизајнирани за да го минимизираат уништувањето на ткивата за време на тренингот и да го подобрат времето за обновување помеѓу тренинзите.Ја подобрува издржливоста и продолжува го интензитетот со вклучув..
1450 ден. 1690 ден.
CARBO FUEL CARBO FUEL
НЕМА НА ЗАЛИХА
Бренд: Nuclear Nutrition Име на продуктот: CARBO FUEL
Дали ти треба гориво? Треба да направиш уште едно повторување! Користете го најдобриот извор на енергија и завршете го она што го започнавте!"CARBO FUEL" - КАРБО ГОРИВО - суплемент за пред тренинг, за време на тренингот и по тренингот.ОБЕЗБЕДЕТЕ ЕНЕРГИЈА ЗА МУСКУЛНИТЕ ГРУПИЗБОГАТЕН СО  AAKG и Б..
590 ден.
L-LEUCINE
Hot НЕМА НА ЗАЛИХА
Бренд: Fitness Authority Име на продуктот: L-LEUCINE
Л-леуцин- Инстант леуцин- 230г                        - 60 порцииПорции во пакувањето:  60Активни состојки во            ..
990 ден.
BCAA XTRA DRINK ENERGY 250 ml. BCAA XTRA DRINK ENERGY 250 ml.
-21 % НЕМА НА ЗАЛИХА
Бренд: Activ Lab Име на продуктот: BCAA XTRA DRINK ENERGY 250 ml.
БЦАА ЕкстраЛ-леуцин      Л-исолеуцин           Л-валин        4000мг БЦААКофеинДодаток во исхраната. Содржи засладувачи. БЦАА Екстра Дринк е функционален напиток кој содржи амино киселини..
59 ден. 75 ден.
Бренд: Activ Lab Име на продуктот: BCAA XTRA 250 ml.
БЦАА ЕкстраЛ-леуцин      Л-исолеуцин           Л-валин        4000мг БЦААЛесно газираноДодаток во исхраната. Содржи засладувачи. БЦАА Екстра Дринк е функционален напиток кој содржи амино ..
59 ден. 75 ден.
BCAA 4:1:1 1100 Блистер х 30 таблети BCAA 4:1:1 1100 Блистер х 30 таблети
-14 % НЕМА НА ЗАЛИХА
Бренд: Fitness Authority Име на продуктот: BCAA 4:1:1 1100 Блистер х 30 таблети
БЦАА 4:1:1 ФА- 30 таблети - 1100мг БЦАА во секоја таблета- Леуцин, Изолеуцин и Валин со сооднос 4:1:1- Ги содржи есенцијалните амино киселини потребни за синтеза на протеините- Витаминот Б6 допринесува за намалување на уморот и ја зголемува телесната енергија- Препорачливо при интензивни активност..
190 ден. 220 ден.
Бренд: Fitness Authority Име на продуктот: GLUTAMINE 1250
Глутамин ФА- 120 таблети - 1250мг глутамин во секоја таблета- Извор на амино киселини потребни за синтеза на протеините- Чиста форма на глутамин- Високо-абсорбирачка формула на продуктот- Препорачани при интензивна физичка активност- Идеални за опоравување после тренинг- Погоден за Вегани- Лесно с..
650 ден. 780 ден.
BCAA 4:1:1 1100 BCAA 4:1:1 1100
-22 % НЕМА НА ЗАЛИХА
Бренд: Fitness Authority Име на продуктот: BCAA 4:1:1 1100
БЦАА 4:1:1 ФА- 120 таблети - 1100мг БЦАА во секоја таблета- Леуцин, Изолеуцин и Валин со сооднос 4:1:1- Ги содржи есенцијалните амино киселини потребни за синтеза на протеините- Витаминот Б6 допринесува за намалување на уморот и ја зголемува телесната енергија- Препорачливо при интензивни активно..
690 ден. 880 ден.
Бренд: Fitness Authority Име на продуктот: GLUTAMINE 1250 блистер со 30 таблети
Глутамин ФА- 30 таблети - 1250мг глутамин во секоја таблета- Извор на амино киселини потребни за синтеза на протеините- Чиста форма на глутамин- Високо-абсорбирачка формула на продуктот- Препорачани при интензивна физичка активност- Идеални за опоравување после тренинг- Погоден за Вегани- Лесно се..
160 ден. 200 ден.
Бренд: SCIVATION Име на продуктот: XTEND BCAA
Ја подржува синтезата на протеините во мускулитеГо намалува заморот Баланс на електролити7г БЦАА      0г јаглехидрати        0г шеќери  *во порција30 порцииНето тежина 447г SCIVATTION XTND содржи 7г БЦАА во 2:1:1 размер, со Л-Гл..
1890 ден.
XTREME BCAA 5000 Fitness Authority 800 gr. XTREME BCAA 5000 Fitness Authority 800 gr.
НЕМА НА ЗАЛИХА
Бренд: Fitness Authority Име на продуктот: XTREME BCAA 5000 Fitness Authority
Суплемент кој ви нуди амино киселини со разгранети ланци ( БЦАА) со перфектен 2:1:1 однос. Највисок квалитет на амино киселини со разгранети ланци и оптимална доза на БЦАА – 5г есенцијални амино киселини ( Леуцин, исолеуцин, валин 2:1:1) во секоја порција и 5000мг леуцин во секоја пор..
1990 ден.
Прикажани 1 до 36 од 36 (1 страни)