НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

GOLD EAA AMINO by Kevin Levrone

GOLD EAA AMINO by Kevin Levrone
GOLD EAA AMINO by Kevin Levrone
Hot -11 %
GOLD EAA AMINO by Kevin Levrone
GOLD EAA AMINO by Kevin Levrone
 • Ја зголемува силата
 • Го намалува оштетувањето на мускулите
 • ја подобрува рехидратацијата

Вкупно Амино киселини               - 9,7г 

 •  5,9г ЕАА       
 •  3,7г БЦАА    
 •  500мг Кокосова вода - Електролити   
 •  Магнезиум 60 мг.
 • Калиум 300 мг.
 • Натриум 50 мг.
 • 30 порции
 • Додадени електролити
 • 0 Калории
 • 0 шеќери

ТЕСТИРАНО ЗА СПОРТИСТИ

Нето тежина 390г

Препорачлива доза: Измешајте 1 мерица (13г) Голд ЕААмино со 200-300мл вода. Како додаток во исхраната користете го 1-2 дневно, една порција меѓу оброци и една пред спиење. Кога вежбате земете една порција пред, за време или после тренинг.

Нутритивни информации

Порција 1 мерица (13г)

Порции во пакување 30

Количина во порција                                  13г (%НРВ)

ЕАА                                                                    9700мг

Л-лизин ХЦЛ                                                  1776мг

Л-треонин                                                       932мг

Л-фенилаланин                                            1500мг

Л-метионин                                                   864мг

Л-хистидин                                                     638мг

Л-триптофан                                                  234мг

БЦАА                                                                 3756мг

Л-леуцин                                                         1836мг

Л-исолеуцин                                                  884мг

Л-валин                                                           1036мг

Кокосова вода                                              500мг

Калиум                                                             300мг (15)

Магнезиум                                                     60мг (16)

Натриум                                                           50мг

 

Тестирано за допинг

Направено во Еврпа за:Levrone Global LLC. PO. Box 637, Hanover MD. 21076 U.S.A

Производител: Fitness Authority Sp. Z.o.o ul. Konna 40, 80-174 Otomin, Poland

Увозник за Р.С.М.: Д Стронгест Шоп, ул. Сава Ковачевиќ 6/47 Скопје

GOLD EAA AMINO by Kevin Levrone
БЕСПЛАТНА достава за сметка над:
1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија, Доколку имате попуст на производот, доставта е на Ваша сметка
Инфо за нарачки
Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962, 078 579 473 и 078 386 694 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме.
 • Достапност: На залиха
 • Име на продуктот: GOLD EAA AMINO by Kevin Levrone
Клуб цена: 1590 ден.
Редовна цена: 1790 ден.