НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

EAA by KEVIN LEVRONE - ЕСЕНЦИЈАЛНИ АМИНО КИСЕЛИНИ 390 гр.

EAA by KEVIN LEVRONE - ЕСЕНЦИЈАЛНИ АМИНО КИСЕЛИНИ 390 гр.
EAA by KEVIN LEVRONE - ЕСЕНЦИЈАЛНИ АМИНО КИСЕЛИНИ 390 гр.
Hot -11 %
EAA by KEVIN LEVRONE - ЕСЕНЦИЈАЛНИ АМИНО КИСЕЛИНИ 390 гр.
EAA by KEVIN LEVRONE - ЕСЕНЦИЈАЛНИ АМИНО КИСЕЛИНИ 390 гр.

Есенцијални амино киселини

Без аспартам

Нето тежина 390 гр

9 амино киселини

60 порции

збоатени БЦАА

Препорачлива доза

Измешај една порција 6,5г ЕАА со 250мл ладна вода. Како додаток во исхраната се конзумира 1-2 дневно, една порција меѓу оброци и една пред спиење. Деновите кога тренирате 1 порција пред, за време или по тренингот.

Порции во пакувањето 60


Доза: ~1 мерица (6,5 гр.)

Дози во едно пакување: 30 (195 гр.); 60 (390 гр.)

Amount per6,5 g13 g
BCAA1878 mg3756 mg
L-leucine918 mg1836 mg
L-isoleucine442 mg884 mg
L-valine518 mg1036 mg
L-lysine HCl888 mg1776 mg
Of which L-lysine711 mg1422 mg
L-methionine432 mg864 mg
L-histidine319 mg638 mg
L-phenylalanine751 mg1502 mg
L-threonine466 mg932 mg
L-tryptophan117 mg234 mg

ЕАА се залага за “Есенцијални аминокиселини”Ова се соединенија кои телото не ги прави – ги добивате од храната што ја јадете. Работата на ЕАА за стимулирање на клеточната поправка и подигнување на енергијата на клетките, што може да помогне во создавањето чист мускул. Тие, исто така, помагаат да се извлечат хранливите материи од храната што ја јадете за да можат соодветно да се апсорбираат од телото. Ако хранливите материи не се апсорбираат, храната што ја јадете може лесно да се претвори во масти. ЕАА природно може да се најде во протеини како месо или јајца, но ако сакате да видите разлика во мускулниот раст и енергијата, обидете се со EAA  за да го дополните Вашиот тренинг.

Во некои ситуации, телото не ги апсорбира амино киселините од храната. Ако се обидувате да достигнете одредена тежина или мускулна маса и не апсорбирате што е потребно од Вашата исхрана, тоа може да ве спречи да ги постигнете своите цели. Затоа е важно да знаете кои суплементи се најдобри за Вас и за Вашите цели.

EAA by KEVIN LEVRONE - ЕСЕНЦИЈАЛНИ АМИНО КИСЕЛИНИ 390 гр.
БЕСПЛАТНА достава за сметка над:
1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија, Доколку имате попуст на производот, доставта е на Ваша сметка
Инфо за нарачки
Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962, 078 579 473 и 078 386 694 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме.
  • Достапност: На залиха
  • Име на продуктот: ЕАА by KEVIN LEVRONE - ЕСЕНЦИЈАЛНИ АМИНО КИСЕЛИНИ
  • Тежина: 390.00g
Клуб цена: 1650 ден.
Редовна цена: 1850 ден.