НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

Leone 1947

"DOUBLE" MOUTHGUARDS PD515 "DOUBLE" MOUTHGUARDS PD515
-11 % На залиха
Бренд: Leone 1947 Име на продуктот: "DOUBLE" MOUTHGUARDS
Проверено и сертифицирано од државните здравствени институцииНаправено од ЕВА материјалДвојна заштита (погодно за кик бокс, бокс, муаи таи, карате итн...)..
390 ден. 440 ден.
Бренд: Leone 1947 Име на продуктот: "JUNIOR" HEADGEAR CS429
КАРАКТЕРИСТИКИ Детска кацигаДисциплини: бокс, кик бокс, муаи таи, карате, кунг фу, ммаЗакопчување: "Velcro" + врвкиМатеријал: PU/PLОбвивка: 100% EVA..
2390 ден. 2690 ден.
CLUB BAG AC930 CAMO CLUB BAG AC930 CAMO
-56 % НЕМА НА ЗАЛИХА
Бренд: Leone 1947 Име на продуктот: CLUB BAG AC930 CAMO
КАРАКТЕРИСТИКИ Волумен: 20 литриЗатворање: патентДлабочина: 15 смВисина: 45 смМатеријал: кордураШирина: 32 см..
790 ден. 1790 ден.
Бренд: Leone 1947 Име на продуктот: COMMANDO BAG
Капацитет: 60 литриЗакопчување: ПатентШирина: 32 cmДолжина: 80 cmМатеријал: Кордура..
2590 ден. 3590 ден.
Бренд: Leone 1947 Име на продуктот: GROIN GUARD PR321
Штитник за гениталии (суспензор) "Leone"Памук 100%..
690 ден.
GYM GLOVES AB713 GYM GLOVES AB713
-14 % НЕМА НА ЗАЛИХА
Бренд: Leone 1947 Име на продуктот: GYM GLOVES AB713
КАРАКТЕРИСТИКИЗатварање: "Velcro"Пол: unisexМатеријал над дланка: говедска кожаМатеријал под дланка: говедска кожаОбвивка: 100% EVA ..
850 ден. 990 ден.
Бренд: Leone 1947 Име на продуктот: HERMES BOXING SHOES
Врзување: врвкиДисциплини: боксПол: унисексЛесни чизми кои овозможуваат пенетрација на воздух, покриени со PU антиалергенски микс кој ја олеснува размената на топлина и го избегнува потењето. Двојната обвивка околу натписите и зајакнувањето на петицата овозможува постабилно движење. Под петицата има..
2490 ден. 4890 ден.
LEGIONARIVS II MMA GLOVES GP102 LEGIONARIVS II MMA GLOVES GP102
-21 % НЕМА НА ЗАЛИХА
Бренд: Leone 1947 Име на продуктот: ММА GLOVES GP102
КАРАКТЕРИСТИКИДисциплини: MMA Пол: unisexМатеријал над дланка: PUМатеријал под дланка: PUОбвивка: 70% flex PU, 30% EVA..
2190 ден. 2780 ден.
LINEAR BOXING SHORTS AB730 LINEAR BOXING SHORTS AB730
НЕМА НА ЗАЛИХА
Бренд: Leone 1947 Име на продуктот: BOXING SHORTS AB730
КАРАКТЕРИСТИКИДисциплина: БоксПол: unisexМатеријал: Сатен..
2170 ден.
MESH BAG AC900 MESH BAG AC900
-61 % НЕМА НА ЗАЛИХА
Бренд: Leone 1947 Име на продуктот: MESH BAG
ИДЕАЛЕН ЗА ЧУВАЊЕ НА РАКАВИЦИ И ДРУГА ОПРЕМА НА КОЈА И ТРЕБА СЕКОЈДНЕВНО ПРОВЕТРУВАЊЕ Капацитет: 35 литриЗакопчување: ВрвкиВисина: 75 cmШирина: 45 cmМатеријал: Полиестер..
390 ден. 990 ден.
MMA GLOVES GP112 MMA GLOVES GP112
-50 % НЕМА НА ЗАЛИХА
Бренд: Leone 1947 Име на продуктот: MMA GLOVES GP112
КАРАКТЕРИСТИКИЗатварање: "Velcro"Дисциплини: MMAПол: unisexМатеријал над дланка: PUМатеријал под дланка: PUОбвивка: 100% EVAРакав: PU..
1700 ден. 3390 ден.
Бренд: Leone 1947 Име на продуктот: LONG SHORTS ABX56
КАРАКТЕРИСТИКИПол: МашкиМатеријал: Полиестер..
1990 ден. 3090 ден.
Прикажани 1 до 12 од 21 (2 страни)