-16% DE LUXE LEAN WHEY 908 gr. - ПРОТЕИН БЕЗ ЛАКТОЗА

ДЕ ЛУКС ЛИН ВЕЈ

Се се сведува на вкусот

-  Без лактоза !!!!!!!!

-  Збогатен со Лен и Зелен јачмен

-  Со вистинско какао

-  Ниско ниво на јаглени хидрати

-  Високо ниво на протеини

Нето: 908 грама

Вкус: какао, јогурт-јагода

Додаток во исхраната. Содржи засладувачи. Прав за подготовка на високо-протеински напиток со ленено семе со вкус на какао.  Де Лукс Лин Веј е високо протеински додаток базиран на високо концентриран протеин ниско ниво на јаглени хидрати. Високиот квалитет на веј протеинскиот концентрат не содржи лактоза. Адитивите како зелениот јачмен и ленелното семе овој производ го прават одличен избор и за жените.


Нутритивни вредности             доза 35 гр.         дневна доза 70 гр.              100г    

                                                      +200 мл.вода     + 200 мл.вода

 • Енергија                                     552 кЈ/                   1105 кЈ/                           1578 кЈ/

                                                            131 кцал                262 кцал                          374 кцал

 • Масти                                         2.9г                        5.7 гр.                               8.2 гр.

          Од кои заситени                       1.8г                        3.6 гр.                               5.2 гр.

 • Јаглехидрати                             4.2г                        8.4 гр.                               12 гр.

         Од кои шеќери                          2.1г                        4.2 гр.                                6 гр.

 • Протеин                                     22 г                         44 гр.                                63 гр.
 • Сол                                            0,21г                      0.43 гр.                              0.61 гр.

Пакувањето содржи 25 дози.

Дневен препорачан внес: Раствори 35г (1 3/4 дозерка) во 200мл вода. Испијте го два пати дневно помеѓу оброци. Пакувањето содржи дозерка. Да не се пречекорува дневната препорачана доза. Додатоците во исхраната не треба да бидат замена за разновидна исхрана. Различната и балансирана исхрана е предуслов за добро здравје.

Состав: Протеински концентрат (од млеко) 80%, лен 9%, какао 4.9%, прав од зелен јачмен 0.14%, вкусови, згуснувач: ксантан гума и карбокси метил целулоза, засладувачи: суркалоза, агенс против нараснување: силикон диоксид, бои: амониа карамел. Може да содржи деривати од житарки кои содржат глутен, соја.

Рок на употреба: датата и производниот број е назначен на пакувањето.

Чување: Чувајте го на собна температура, во затворено пакување, на суво место, надвор од дофат на деца.

DE LUXE LEAN WHEY 908 gr. - ПРОТЕИН БЕЗ ЛАКТОЗА

БЕСПЛАТНА достава за сметка над:

1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија

Инфо за нарачки

Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962 или 077 622 319 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме

 • Прегледи: 133
 • Производител: Activ Lab
 • Код на продуктот: DE LUXE LEAN WHEY 908 gr.
 • Достапност: На залиха
Онлајн понудата трае уште:
 • Редовна цена: 1.490 ден.

 • Онлајн цена: 1.250 ден.

Ознаки: DE LUXE LEAN WHEY 908 gr., протеин, веј протеин, без пактоза

BLOOD & GUTS - NEW ERA OF PRE WORKOUT -8%
- 6000 mg Citrulline Malate за експлозивно мускулнo пумпaње и подобрени перформанси- 5500 mg бета ал..
1.690 ден. 1.550 ден.

C4 ORIGINAL 30 дози -17%
Оригинален експлозивен стимуланс30 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
1.790 ден. 1.490 ден.

C4 ORIGINAL 60 дози -16%
Оригинален експлозивен стимуланс60 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
2.490 ден. 2.100 ден.

COMBAT PROTEIN POWDER 1.8kg -9%
Ги полни мускулиte и ги подобрува перформансите со саатиЛуѓето кои тренираат имаат потреба од с..
3.290 ден. 2.990 ден.

DE LUXE LEAN WHEY 908 gr. - ПРОТЕИН БЕЗ ЛАКТОЗА -16%
ДЕ ЛУКС ЛИН ВЕЈ“Се се сведува на вкусот”-  Без лактоза !!!!!!!!-  Збогатен со Лен и ..
1.490 ден. 1.250 ден.

Фит ДринкВнимавајте на својата тежина !!!Л-карнитин  + Фолна киселина !- 0 % шеќери !- 0 % мас..
69 ден.

Креатин монохидрат кој се користи вo ЛевроМоно е најчистиот сиров материјал, збогатен со бета-глукан..
690 ден.

ISO Whey бар од SWEDISH SUPPLEMNTS, вкусен бар за тренинг !- Во еден бар добивате 20 грама квалитете..
145 ден.

• 2 Вкусни Плочки во секое пакување• 20 г протеини• Висока количина на влакна• Без шеќер• Уживајте в..
165 ден.

LevroPump е моќен стимуланс создаден од  бета-аланин, аргинин и цитрулин - амино киселини кои ..
1.390 ден.

Loading...
Loading...