Amino Fuel 390g

          

          

АМИНО ФУЕЛ - Следна генерација АМИНО КИСЕЛИНИ 

 • 0 гр. Масти
 • 0 гр. Шеќери 
 • 0 гр. Јаглехидрати 
 • 3 Кцал

Во порција 13 гр.

 • 11 гр. АМИНО
 • 6 гр. БЦАА
 • 2.5 гр. ГЛУТАМИН
 • 45 мг. АСТРАГИН 
 • Халал сертифициран производ

Тестирано за спортисти

Вкус Фрут Бурст

Порции 30

Нето тежина 390 гр.

Додаток во исхраната со засладувачи

Амино фуел е перфектен бленд кој Ве снабдува со 11 гр. Амино во една доза од кои 9 гр. се Есенцијални Амино Киселини (ЕАА), вклучувајќи и 6 гр. БЦАА со размер 2:1:1 (3000 мг. Л Леуцин, 1500 мг. Л Изолеуцин, 1500 мг. Валин) со дополнителни 2 гр. Глутамин и 45 мг. Астрагин.

Амино киселините се комплексни хемикалии кои се градежен материјал на протеините. Есенцијалните амино киселини не може да се создадат од телото и затоа мора да се внесат преку храна (суплемент).

Амино фуел може да се конзумира во текот на 24 часа или тогаш кога на телото му е потребно по одредена вежба или активност.

Препорачан дневен внес: Растворете 1 мерица (13г) со 500мл вода и измешајте убаво. Конзумирајте за време на тренинг, пред или по тренигот или тогаш кога имате потреба.

Во секое пакување имате дозерка, се препорачува дозерка со мерки.

Нутритивни информации

Порција 1 мерица (143) – порции во пакувањето 30

 

per (100 g)per (13 g)
Energy27 kcal / 111 kJ3 kcal / 14 kJ
Fat0 g0 g
of which Saturates0 g0 g
Carbohydrate3.8 g0.49 g
of which Sugars0 g0 g
Fibre0 g0 g
Protein0 g0 g
Sodium0.01 g0 g
Salt Equivalent0 g0 g
AstraGin®375 mg45 mg
Amino Acidsper (13 g)
L-Leucine †3000 mg
L-Glutamine2500 mg
L-Isoleucine †1500 mg
L-Valine †1500 mg
L-Lysine1000 mg
L-Threonine500 mg
L-Histidine500 mg
L-Phenylalanine335 mg
L-Tryptophan100 mg
L-Methionine50 mg

Amino Fuel 390g

БЕСПЛАТНА достава за сметка над:

1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија

Инфо за нарачки

Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962 или 077 622 319 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме

 • Прегледи: 420
 • Производител: Applied Nutrition
 • Код на продуктот: Amino Fuel 390g
 • Достапност: На залиха
 • 1.590 ден.

Ознаки: бцаа, амино,

Beta Alanine 120 caps. -22%
Бета Аланин 4000 мг б - аланин120 капсулиДодаток во исхранаБета Аланин е состојка од карносин ди пеп..
890 ден. 690 ден.

C4 ORIGINAL 30 дози -17%
Оригинален експлозивен стимуланс30 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
1.790 ден. 1.490 ден.

C4 ORIGINAL 60 дози -16%
Оригинален експлозивен стимуланс60 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
2.490 ден. 2.100 ден.

GOLD STANDARD 100% WHEY 2.27 kg. -20%
ВИСТИНСКА СИЛА НА ПРОТЕИНОТИзолатите од протеини од сурутка (WPI) се најчиста форма на протеин од с..
4.590 ден. 3.690 ден.

HIT BCAA 10:1:1 400g -8%
HIT BCAA 10: 1: 1 содржи масивни 12 грама BCAA (разгранети синџири на амино киселини) по порција, д..
1.690 ден. 1.550 ден.

Високо квалитетен протеински изолат од сурутка за оние кои се сериозни за постигнување резултати!!!Л..
70 ден.

Фит ДринкВнимавајте на својата тежина !!!Л-карнитин  + Фолна киселина !- 0 % шеќери !- 0 % мас..
69 ден.

Екстрим ТиробурнНАЈЕФИКАСНИОТ ТОПАЧ НА МАСТИ!!!- ЈА ЗГОЛЕМУВА ТЕРМОГЕНЕЗАТА!- МОЌЕН СТИМУЛАНС НА МЕТ..
1.290 ден.

Креатин монохидрат кој се користи вo ЛевроМоно е најчистиот сиров материјал, збогатен со бета-глукан..
690 ден.

Овој моќен стимуланс:- ја зголемува енергијата;- ги подобрува фокусот и концентрацијата;- го забрзув..
1.490 ден.

Loading...
Loading...