НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

Creatine Monohydrate 250g - 50 дози

Creatine Monohydrate 250g - 50 дози
Hot

Креатин Монохидрат Микронизиран

Тестирано за спортисти

Тежина: 250г.

Препорачано за вегани

Во едно пакување добивате 50 дози

Додаток во исхраната

 

Креатин монохидрат е корисен за сите кои што имаат долги и високо интензивни тренинзи, да ги подобри физичките перформанси. Креатинот на Аплаид Нутришн ја придонесува најчистата, најлесно абсорбирачка формула на креатин монохидрат достапна. Истражувањата покажуваат дека зголемувањето на нивото на креатин помага да се намали заморот, да се зголеми енергетскиот метаболизам во мускулните келии и да ги подобри способностите на телото за тренинг.

Клучни придобивки

-        Креатин монохидрат го зголемува физичкиот перфроманс во кратки , високо интензивни вежби

-        Лесно се раствара во вода

-        Тестирано за спортисти

-        ХАЛАЛ сертифициран производ

ТЕСТИРАНО НА СПОРТИСТИ – ГМП

Секоја состојка во пакувањето поминува низ ригорозни безбедносни проверки и тестирања за забранети супстанци и се произведуваат под мониториран надзор. Потоа финалните производи се произведени и спакувани по ISO 22000, BRC, GMP & Halal акредитирани лаборатории за да го обезбедиме највисокото ниво на сигурност дека нашите производи се сигурни и спортистите може да ги користат.

Препорачан дневен внес: Додајте 1 проција (5г)  во вода, измешајте и употребете. Користете го еднаш дневно препорачливо пред или после тренинг. После 8 недели континуирано користење, направете 1 недела пауза па потоа продолжете со циклусот.

 

Предупредувања: Во консултација со матичен лекар доколку сте под 18 години, бремени или сте доилка или доколку имате било какви сомнителни медеицински состојби или користите лекови.  Додатокот за исхрана не смее да се користи како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Не го прекорачувајте препорачаниот дневен внес. Не употребувајте го производот ако сте алергични на било кои од неговите соединенија. Не го употребувате ако сте трудни или се лечите. Разновидна и балансирана исхрана и здрав животен стил се препорачани. Држете го вон дофат од деца. За алергените видете во делот на составот.

Рок на употреба: за рокот на употреба видете на дното од кантата.

Чувајте го на суво и ладно место. Не го изложувајте на директна сончева светлина.

Порција  1 доза (5 гр.)

Порции во пакувањето  50

Количина во                                       во     порција        

Микронизиран кретин монохидрат           5000мг

Состав: 100% Микронизиран креатин монохидрат

Произведено во ЕУ: Applied Nutrition LTD , Webber Estate, Knowsley, L33, 7 SQ (UK)

Увозник за РМ: Д Строгнест Шоп, ул: Сава Ковачевиќ 6/47 Скопје

Creatine Monohydrate 250g - 50 дози
БЕСПЛАТНА достава за сметка над:
1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија
Инфо за нарачки
Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962, 078 579 473 и 078 386 694 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме.
  • Достапност: На залиха
  • Име на продуктот: Creatine Monohydrate 250g
590 ден.