НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

BAD ASS® WHEY 2 kg.

BAD ASS® WHEY 2 kg.
BAD ASS® WHEY 2 kg.
Hot -10 %
BAD ASS® WHEY 2 kg.
BAD ASS® WHEY 2 kg.

100% протеински концентрат од сурутка


Во една порција од 30 грама добивате:
- 23 гр. ПРОТЕИНИ!!!
- 5 ГР. БЦАА!!!
- 4 грама ГЛУТАМИН!!!
- 66 ПОРЦИИ!!!


Бед Ес Веј. Со засладувачи. Концентриран протеински прашок од сурутка за приготвување на високо протеински напиток. Бед Ес Веј е дизајниран за атлети и физички активните луѓе со зголемена потреба на протеини. Протеините помагаат во зголемување и одржување на мускулната маса.

Состав:Протеински концентрат од сурутка (од млеко), какао, вкусови, згуснувач (ксантин гума), сол, концентрат од црвена репка, боја (Е163), (Е141), (Е160а), регулатор на киселост (лимонска киселина), засладувачи (сукралоза, ацесулфам К).

Начин на употреба: Измешајте една порција (30г), со 200мл млеко или вода. Испијте пред и веднаш после тренинг.

Предупредување:Не употребувајте го производот ако сте алергични на било кои од неговите соединенија. Не употребувајте го ако сте трудни или доите. Балансирана исхрана и здрав животен стил се препорачани. Може да има житарки ( глутен), јајца, соја. Држете го вон дофат од деца. Чувајте го на суво и ладно место, подалеку од сончеви зраци.

Вкусови:Сладолед од ванила, сладолед од црна рибизла, сладолед од јагода, сладолед од фстаци, бела чоколада-брусница, лимон-ананас, лимон чизкејк, чоколада, колачиња со крем, сладолед од малина.

Порција 30г

Порции во пакувањето  66

Нутритивни вредности                      100г                         30г

Енергија                                                    1512кџ                    455кџ

                                                                      1646кџ                    498кџ

Масти                                                          6,9г/7,6г                 2,1г/2,3г

 Од кои заситени                                    4,9г/5,3г                 1,5г/1,6г

Јаглехидрати                                            3,9г/4,3г                 1,2г/1,3г

 Од кои шеќери                                        3,9г/4,3г                 1,2г/1,3г

Протеини                                                   70г/76г                    21г/23г

Сол                                                                0,3/ 1,5г                  0,1г/0,5г

Амино киселински профил               100г                         30г                                        

Л-леуцин                                                    8г/8,7г                    2,4/2,6г

Л-исолеуцин                                            4,7г/5,1г                 1,4/1,5г

Л-валин                                                     4,6/5г                      1,4г/1,5г


Амино киселини со разгранети ланци     17,3г/18,8г            5,2г/5,6г

Л-аспартамска киселина                                 6,8г/7,4г                2,0г/2,2г

Л-глутаминска киселина                                10,3г/11,3г            3,1г/3,4г

Л-серин                                                                   3,7г/4г                    1,1г/1,2г

Глицин                                                                   1,5г/1,6                   0,4г/0,5г

Л-хистидин                                                          1,3г/1,5г                  0,4г

Л-аргинин                                                             2,5г/2,7г                  0,7г/0,8г

Л-треонин                                                             5,2г/5,6г                  1,5г/1,7г

Л-аланин                                                               3,7г/4,0г                  1,1г/1,2г

Л-пролин                                                               2,1г/2,3г                  0,6г/0,7г

Л-тирозин                                                             2,3г/2,5г                  0,7г/0,8г

Л-метионин                                                         1.6г/1,7г                  0,5г

Цистин                                                                   1,7г/1,9г                  0,5г/0,6г       

Л-фенилаланин                                                  2,5г/2,8г                  0,8г

Л-лизин                                                                 6,1г/6,6г                  1,8/2,0г

Л-триптофан                                                       1,1г/1,2г                  0,3/0,4г

BAD ASS® WHEY 2 kg.
БЕСПЛАТНА достава за сметка над:
1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија, Доколку имате попуст на производот, доставта е на Ваша сметка
Инфо за нарачки
Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962, 078 579 473 и 078 386 694 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме.
  • Достапност: На залиха
  • Име на продуктот: BAD ASS® WHEY 2 kg.
  • Тежина: 2.00kg
Клуб цена: 2690 ден.
Редовна цена: 2990 ден.