-20% XTREME NAPALM® PRE-CONTEST Fitness Authority

Овој моќен стимуланс:

- ја зголемува енергијата;

- ги подобрува фокусот и концентрацијата;

- го забрзува транспортот на хранливи материи и кислород;

- го подобрува пуферниот капацитет;

- ја намалува акумулацијата на млечна киселина;

- ги отстранува слободните радикали од активните мускули и осигурува соодветна хидратација.

Без додаток на шеќер.


Xtreme Napalm® е моќен и напреден стимуланс за пред тренинг. Дизајниран е специјално за најефективна подготовка за интезивен тренинг за сила и кондиција. Xtreme Napalm® започнува да има ефект само неколку минути по внесувњето на првата доза и дава силно чувство на активација на сите телесни ткива.

Аргининот и бета-аланинот внесени од  Xtreme NO-Volumizing Complex го подобруваат ослободувањето на азотниот оксид од епителното ткиво кое ги шири крвните садови и ја го забрзуваат транспортот на хранливи материи и кислород до активните мускули и даваат силно чувство на “вечен пумп” низ целиот тренинг.

Xtreme NO-Volumizing Complex заедно со Xtreme Power & Focus Complex го подобрува пуферниот капацитет на мускулните ткива и ја инхибира акумулацијата на лактати. Xtreme Napalm® Ви овозможува да правите долги и интензивни тренинзи без чувство на замор и болка во мускулите.  Активните состојки кои ви ги овозможува Xtreme Power & Focus Complex дополнително го зголемуваат фокусот и енергијата што е навистина важно кога се во прашање интензивни тренинзи во теретана или на терен. Xtreme Power & Focus Complex Ви овозможува да останете фокусирани и концентрирани за да ги поминете вашите физиолошки бариери дигајќи повеќе тегови, правејќи повеќе повторувања или издржувајќи повеќе време од порано.

Секоја порција од Xtreme Napalm® го снабдува телото со оптимална доза од најсилните антиоксиданси кои ја редуцираат појавата на слободни радикали.

Понатаму, Electrolite & Delivery Complex позитивно влијае на телесната хидратација за време на интензивни тренинзи. Тоа значи дека со Xtreme Napalm® телото е соодветно хидрирано и може да тренира на највисоко темпо подолг временски период.

 

Xtreme Napalm® Pre-Contest не содржи јаглехидрати, па така може да се користи од страна на активни луѓе си ограничен внес на јаглехидрати.

Xtreme Napalm® Pre-Contest е одличен избор за секој кој сака чиста мускулна маса во пре-натпреварувачкиот период.

Хранливи факти

Порција: 1 мер. (5,6g)

Порции во едно пакување: ~89
Amount per5,6 g
(%NRV)
Vitamin C100 mg (125)
Niacin10 mg (62,5)
Vitamin B64 mg (286)
Vitamin B125 µg (200)
Selenium27,5 µg (50)
Beta-alanine (as CarnoSyn®)2000 mg
Arginine AKG2000 mg
of which Arginine1000 mg
Citrulline malate750 mg
of which Citrulline500 mg
Taurine500 mg
Caffeine anhydrous200 mg
Glucuronolactone100 mg
Sodium10 mg
Hydrolysed casein (PeptoPro®)25 mg

Препорачана употреба: Измешајте 1 доза прашок (~5,6г) со 250 мл вода или сок и конзумирајте 30 минути пред тренинг. Не ја прекорачувајте дневната доза.

Предупредување: Само за возрасни и здрави лица. Не го конзумирајте ако сте алергични на некои од состојките. Додатоците во исхраната не треба да бидат замена за разноврсна диета. Избаналнсирата и расноврсна диета и здрав начин на живот се препорачливи. Држете го надвор од дофат на деца. Чувајте го на суво и ладно место. Не го изложувајте на директна сончева светлина.

XTREME NAPALM® PRE-CONTEST Fitness Authority

БЕСПЛАТНА достава за сметка над:

1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија

Инфо за нарачки

Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962 или 077 622 319 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме

  • Прегледи: 5797
  • Код на продуктот: Xtreme Napalm 500 gr.
  • Достапност: На залиха
Онлајн понудата трае уште:
  • Редовна цена: 1.490 ден.

  • Онлајн цена: 1.190 ден.

Достапни Опции

Ознаки: naplam, xtreme, fitness authority, fa, стимуланс, зголемувач на перформанси

ANABOLIC ISO WHEY 2 KG. -15%
BEST OF THE BEST - ISO PROTEIN ... "ANABOLIC ISO WHEY PROTEIN" by KEVIN LEVRONE !!!- Високо ниво на ..
3.890 ден. 3.300 ден.

ANABOLIC MASS 3 kg. -17%
ПОСЛЕДНИОТ ЗБОР на МОДЕРНАТА ТЕХНОЛОГИЈА за производство на СУПЛЕМЕНТИ  - "ANABOLIC MASS" by KE..
2.390 ден. 1.990 ден.

ANABOLIC MASS 7 kg. -17%
ПОСЛЕДНИОТ ЗБОР на МОДЕРНАТА ТЕХНОЛОГИЈА за производство на СУПЛЕМЕНТИ  - "ANABOLIC MASS" by KE..
3.990 ден. 3.300 ден.

ANABOLIC PM PROTEIN 1.5 kg. -17%
Анаболик ПМ ПротеинНајвисок квалитет на миселарен казеин протеин23 гр. протеин во една дозаБавно ..
2.990 ден. 2.490 ден.

ANABOLIC PRIME PRO 2 kg. -11%
Анаболик Прајм Про - ВИСОК СТАНДАРД на ПРОИЗВОДСТВО !!!ПРЕМИУМ ХИДРОЛИЗИРАН ВЕЈ ПРОТЕИН - НАЈЧИСТИО..
3.490 ден. 3.090 ден.

Фит ДринкВнимавајте на својата тежина !!!Л-карнитин  + Фолна киселина !- 0 % шеќери !- 0 % мас..
69 ден.

ISO Whey бар од SWEDISH SUPPLEMNTS, вкусен бар за тренинг !- Во еден бар добивате 20 грама квалитете..
145 ден.

XTREME NAPALM® PRE-CONTEST Fitness Authority -20%
Овој моќен стимуланс:- ја зголемува енергијата;- ги подобрува фокусот и концентрацијата;- го забрзув..
1.490 ден. 1.190 ден.

Креатин монохидрат кој се користи вo ЛевроМоно е најчистиот сиров материјал, збогатен со бета-глукан..
590 ден.

Loading...
Loading...