НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

XTREME NAPALM® IGNITER SHOT 120 ml.

XTREME NAPALM® IGNITER SHOT 120 ml.
XTREME NAPALM® IGNITER SHOT 120 ml.
-13 % НЕМА НА ЗАЛИХА
XTREME NAPALM® IGNITER SHOT 120 ml.
XTREME NAPALM® IGNITER SHOT 120 ml.


Порција: 1/4 ампула (30мл)

Количина во:                                                  30мл            60мл

  • Бета-аланин                                         800мг          1600мг
  • Таурин                                                    500мг          1000мг
  • Безводен кофеин                               100мг           200мг
  • Глукоронолакот                                  125мг           250мг
  • Хидролизиран казеин                      25мг             50мг
  • Нето количина: 120мл


Енергетски стимуланс за Вашиот тренинг!!!


Стимуланс во практично пакување!!!

-        Научно дизајнирана комбинација на активни состојки!

-        Ја зголемува енергијата!

-        Бета-аланин како CarnoSyn®!

-        Додаден PeptoPro®!

-        Ја зголемува издржливоста!

-        Го зголемува производството на азотен оксид!

-        0% шеќер!

-        0% масти!

Мотивација игра клучна улога во постигнувањата во спортот и бодибилдингот. Кога ќе станете поголем, посилен и поискусен, ќе заклучите дека е многу тешко да се продолжи да се напредува, особено без соодветен ментален став. Тоа е причината зошто XTREME NAPALM® SHOT серијата е наменета.

Додаток во исхраната XTREME NAPALM® во течна форма е производ посветен на оние лица, кои водат активен животен стил. Особено се препорачува пред тренингот, кој исто така, бара зголемување на мотивацијата и концентрацијата. Компоненти во производот имаат цел да му помогнат на телото за време на зголемен физички и ментален став. Зголемувањето на силата, се зголемува концентрацијата и брзината на реакција. Моќни активни состојки спакувани во практични пакувања од 60 мл. во течна форма. доза на Xtreme NAPALM® SHOT испорачува научно дизајнирана мешавина на физиолошки активните состојки, без додавање на креатин или непотребни јаглехидрати.

Добивате четири активни состојки во Xtreme NAPALM® SHOT:

-        бета-аланин;

-        таурин;

-        кофеин;

-        glucuronolactone кои допринесуваат за подобрување на перформансите и силно го стимулираат телото за интензивно вежбање.

Покрај тоа Xtreme Napalm® е збогатен со PeptoPro® (хидролизиран казеин), кој обезбедува аминокиселини и брзо им помага и штит мускулите за време на вежбање и го намалува оштетување на мускулите. На пример, во вториот час вежбање, телото добива 5 - 15% од својата енергија од амино киселини. Без консумирање на аминокиселини во текот на тоа време, телото буквално ќе ги собираат потребните состојки од мускулната ткиво (катаболизам). Xtreme Napalm® збогатен со PeptoPro® - резултира со подобри перформанси и зголемена издржливост.

Стапката на апсорпција на состојките од составот е значително поголема од различни форми (таблети или капсули). Тоа е причината зошто овој производот делува побрзо. Спакуван со мало шишенце, погодно за Вашиот џеб, со извонреден вкус од јаболко & мента и лимон & мента - Xtreme NAPALM® SHOT е идеалното решение за Вас!!!


XTREME NAPALM® IGNITER SHOT 120 ml.
  • Достапност: НЕМА НА ЗАЛИХА
  • Име на продуктот: XTREME NAPALM® IGNITER SHOT 120 ml.
Клуб цена: 69 ден.
Редовна цена: 79 ден.