ANABOLIC PRIME PRO 2 kg.

Анаболик Прајм Про - ВИСОК СТАНДАРД на ПРОИЗВОДСТВО !!!

ПРЕМИУМ ХИДРОЛИЗИРАН ВЕЈ ПРОТЕИН - НАЈЧИСТИОТ ПРОТЕИН НА ПАЗАРОТ !

6.8 гр. БЦАА во една доза

- Брза абспорпција !!!

KEVIN LEVRONE NEW BLACK LINE 2018 !!!

Тежина: 2 кг.

Создаден од легендата Кевин Леврони

Вкус: чоколадо

Порции во пакувањето  74

Количина во                                        100 гр.                   27 гр.        
Енергија                                                  1607 кЈ/381 кцал  476 кЈ/ 113 кцал
                                                                 1640 кЈ/388 кцал  483 кЈ/ 114kцал           

Масти                                                       8.1 гр.  7.8 гр.        2.4 гр.  2.3 гр.
          Од кои заситени                            6 гр.                        1.8 гр.
Јаглени хидрати                                       4.7 гр.  4.5 гр.        1.4 гр.   
          Од кои шеќери                                3 гр.                       0.9 гр.
Влакна                                                       2.6 гр.  0 гр.           0.8 гр.   0 гр.
Протеини                                                   70 гр.   75 гр.         21 гр.    22 гр.
Сол                                                             0.9 гр.                    0.3 гр.
Калциум                                           510 мг. (64%НРВ/РВС)  153 мг.(18%НРВ/РВС)
                                                          535 мг. (67%НРВ/РВС)  160 мг.(20%НРВ/РВС)
Калиум                                              3100 мг.(155%НРВ/РВС)   930 мг.(46%НРВ/РВС)
                                                           2900 мг.(145%НРВ/РВС)   870мг.(43%НРВ/РВС)
Фосфор                                             730 мг.(104%НРВ/РВС)      219мг.(31%НРВ/РВС)
НРВ – хранлива референтна вредност

АМИНОКИСЕЛИНСКИ ПРОФИЛ во 100 гр.протеин

Л Леуцин                              10.49 г., 10.97 г.

Л Изолеуцин                         6.02 г.,    6.30 г.

Л Валин                                 5.96 г.,    6.23 г.

Вкупно БЦАА                         22.47 г.,  23.50 г.

Л Аспартамска Киселина      10.71 г.,  11.20 г.

Л Глутамична Киселина         17.34 г., 18.14 г.

Л Серин                                    5.02 г.,   5.25 г.

Глицин                                      1.90 г.,   1.99 г.

Л хистидин                                1.65 г.,   1.73 г.

Л Аргинин                                  2.73 г.,   2.86 г.

Л теонин                                    7.14 г.,   7.47 г.

Л Аланин                                    4.89 г.,  5.12 г.

Л Пролин                                    6.29 г.,  6.58 г.

Л Тирозин                                   2.95 г.,  3.09 г.

Л метионин                                 1.92 г.  2.01 г.

Цистин                                           2.40 г.  2.51 г.

Л Феноаналин                               3.18 г.,  3.33 г.

Л Лизин                                          9.30 г.,  9.72 г.

Л Триптофан                                  1.53 г.,  1.60 г.

Состав: хидролизиран веј протеин Оптипеп 80 (од млеко), веј протеин концентрат 80% (од млеко), какао, инстант кафе, (ксантан гума), средство против стврднување (силикон диоксид),регулатор за киселост (лимонска киселина), засладувачи (сукралоза), вкусови, бои (Е160а, Е163, концентрат од црвена репка, сол.

Препорачан дневен внес: измешајте една доза од правот (30 гр.)во 250-300 мл. вода, млеко или џус. Пијте го веднаш кога ќе станете наутро и веднаш после тренингот.

Предупредувања: Не употребувајте го производот ако сте алергични на било кои од неговите соединенија. Не го употребувате ако сте трудни или се лешите. Разновидна и балансирана исхрана и здрав животен стил се препорачани. Држете го вон дофат од деца.

Рок на употреба: за рокот на употреба видете на дното од кантата.

Чувајте го на суво и ладно место. Не го изложувајте на директна сончева светлина.

Достапни вкусови: чоколадо 1, малина 2, јагода 3, банана-праска 4, ванила 5, портокал 6, шумско овошје 7, карамел 8, страствено овошје 9, лимоно-чизкејк 10, сникерс 11, кафе 12.

Порција  1 доза (30 гр.)

Формулирано и произведено во ЕУ за: Levrone Global LLC, PoBox 637, Hanover MD, 21076 USA

Производител: FITNESS AUTHORITY Sp.z.o.o.   ul. Konna 40, 80 – 174, Otomin, Poland

Увозник за РМ: Д Строгнест Шоп, ул: Сава Ковачевиќ 6/47 Скопје

 Големина на кимоно
Состав Порции во пакувањето: 76 Нутритивна декларација 30г 100г Енергија 459кџ/109кцал 1541кџ/365кцал Масти 2г 6,9г Од кои заситени 1,4г 4,8г Јаглехидрати 1,1г 3,8г Од кои шеќери 1,1г 3,7г Влакна 0,1г 0,5г Протеин 23,5г 71,6г Сол 0,33г 1,1г

ANABOLIC PRIME PRO 2 kg.

БЕСПЛАТНА достава за сметка над:

1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија

Инфо за нарачки

Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962 или 077 622 319 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме

  • Прегледи: 2167
  • Производител: Kevin Levrone Signature Series
  • Код на продуктот: ANABOLIC PRIME PRO 2 kg.
  • Достапност: На залиха
  • 3.490 ден.

Достапни Опции

Ознаки: суплементација, протеини, веј протеини, левро, ANABOLIC PRIME PRO 2 kg.

ON L CARNITINE 500 60 caps. -13%
Л Карнитин60 таблети500 мг. Л КарнитинДодаток во исхранатаЗабелешка: да се употребуваат во рамка на ..
1.490 ден. 1.290 ден.

VENUM CHALLENGER 4.0 BJJ GI (BAG INCLUDED) - BLACK -12%
VENUM CHALLENGER 4.0 BJJ GI (BAG INCLUDED) – BLACKОва Venum BJJ кимоно е едно од најдобрите светски..
9.610 ден. 8.410 ден.

VENUM DRAGON'S FLIGHT RASHGUARD - LONG SLEEVES -6%
Технички карактеристики:- 87 % Полиестер - 13 % Спандекс, комбинација на маетеријали познат по своја..
3.590 ден. 3.390 ден.

Venum Samurai Skull Rashguard - Long Sleeves - Black -6%
Технички карактеристики:- 87 % Полиестер - 13 % Спандекс, комбинација на маетеријали познат по своја..
3.590 ден. 3.390 ден.

VENUM TRAMO бермуди за сурфање -31%
- 100% Полиестер - Високо-квалитетен мирко фибер отпорен на солена вода - Ултра силни и ле..
3.590 ден. 2.490 ден.

Фит ДринкВнимавајте на својата тежина !!!Л-карнитин  + Фолна киселина !- 0 % шеќери !- 0 % мас..
69 ден.

ISO Whey бар од SWEDISH SUPPLEMNTS, вкусен бар за тренинг !- Во еден бар добивате 20 грама квалитете..
145 ден.

Овој моќен стимуланс:- ја зголемува енергијата;- ги подобрува фокусот и концентрацијата;- го забрзув..
1.490 ден.

Креатин монохидрат кој се користи вo ЛевроМоно е најчистиот сиров материјал, збогатен со бета-глукан..
590 ден.

ПОСЛЕДНИОТ ЗБОР на МОДЕРНАТА ТЕХНОЛОГИЈА за производство на СУПЛЕМЕНТИ  - "ANABOLIC MASS" by KE..
2.390 ден.

Loading...
Loading...