ANABOLIC PM PROTEIN 1.5 kg.

Анаболик ПМ Протеин

Највисок квалитет на миселарен казеин протеин

23 гр. протеин во една доза

Бавно ослободувачки протеин

"PM" активност (ноќна активност)

Ниска количина на масти

KEVIN LEVRONE NEW 2018 BLACK LINE !!!

Тежина: 1.5 кг.

Создаден од легендата Кевин Леврони !

Вкус: чоколадо

Прав од млечен протеински концентрат за приготвување на протеински шејк. Продукт кој е создаден за атлети и физички активни луѓе кои имаат високи побараувања за протеини. Протеин кој овозможува највисок квалитет на мисцеларен казеин. Секоја доза од 23 грама на протеини кои  допринесуваат за зголемување и одржување на мускулната маса и нормален развој на коските.

Порции во пакувањето  50

Количина во                                        100 гр.                   30 гр.        

Енергија                                                  1388 кЈ/327 кцал  413 кЈ/ 97 кцал

                                                                 1459 кЈ/344 кцал  430 кЈ/ 101 кцал          

Масти                                                       1.4 гр.                    0.4 гр.

          Од кои заситени                            1 гр.                       0.3 гр.

Јаглени хидрати                                       4.6 гр.  4.8 гр.        1.4 гр.   

          Од кои шеќери                                4.6 гр.  4.8 гр         1.4 гр.

Влакна                                                       0 гр.                        0 гр.

Протеини                                                   74 гр.   78 гр.         22 гр.    23 гр.

Сол                                                             0.23 гр.                    0.07 гр.

Калциум                                           1983 мг. (248%НРВ/РВС)  595 мг.(74%НРВ/РВС)

                                                          2079 мг. (260%НРВ/РВС)  624 мг.(78%НРВ/РВС)


Состав: концентрат од млечен протеин, какао, згуснувач (ксантан гума),

средство против стврднување (силикон диоксид), сол, регулатор за киселост (лимонска киселина), засладувачи (сукралоза), вкусови, бои (Е160а, Е163, Е141), концентрат од црвена репка.

Препорачан дневен внес: измешајте една доза од правот (30 гр.)во 250-300 мл. вода, млеко или џус. Пијте една порција помеѓу оброците и една порција 60 минути пред спиење.

Предупредувања: Не употребувајте го производот ако сте алергични на било кои од неговите соединенија. Не го употребувате ако сте трудни или се лешите. Разновидна и балансирана исхрана и здрав животен стил се препорачани. Држете го вон дофат од деца.

Рок на употреба: за рокот на употреба видете на дното од кантата.

Чувајте го на суво и ладно место. Не го изложувајте на директна сончева светлина.

Порција  1 доза (30 гр.)

НРВ – хранлива референтна вредност

Формулирано и произведено во ЕУ за: Levrone Global LLC, PoBox 637, Hanover MD, 21076 USA

Производител: FITNESS AUTHORITY Sp.z.o.o.   ul. Konna 40, 80 – 174, Otomin, Poland

Увозник за РМ: Д Строгнест Шоп, ул: Сава Ковачевиќ 6/47 Скопје

Големина на кимоно
Состав Порции во пакувањето: 76 Нутритивна декларација 30г 100г Енергија 459кџ/109кцал 1541кџ/365кцал Масти 2г 6,9г Од кои заситени 1,4г 4,8г Јаглехидрати 1,1г 3,8г Од кои шеќери 1,1г 3,7г Влакна 0,1г 0,5г Протеин 23,5г 71,6г Сол 0,33г 1,1г

ANABOLIC PM PROTEIN 1.5 kg.

БЕСПЛАТНА достава за сметка над:

1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија

Инфо за нарачки

Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962 или 077 622 319 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме

  • Прегледи: 2336
  • Производител: Kevin Levrone Signature Series
  • Код на продуктот: ANABOLIC PM PROTEIN 1.5 kg.
  • Достапност: На залиха
  • 2.990 ден.

Достапни Опции

Ознаки: суплементација, протеини, веј протеини, левро, ANABOLIC PM PROTEIN 1.5 kg.

ON L CARNITINE 500 60 caps. -13%
Л Карнитин60 таблети500 мг. Л КарнитинДодаток во исхранатаЗабелешка: да се употребуваат во рамка на ..
1.490 ден. 1.290 ден.

VENUM CHALLENGER 4.0 BJJ GI (BAG INCLUDED) - BLACK -12%
VENUM CHALLENGER 4.0 BJJ GI (BAG INCLUDED) – BLACKОва Venum BJJ кимоно е едно од најдобрите светски..
9.610 ден. 8.410 ден.

VENUM DRAGON'S FLIGHT RASHGUARD - LONG SLEEVES -6%
Технички карактеристики:- 87 % Полиестер - 13 % Спандекс, комбинација на маетеријали познат по своја..
3.590 ден. 3.390 ден.

Venum Samurai Skull Rashguard - Long Sleeves - Black -6%
Технички карактеристики:- 87 % Полиестер - 13 % Спандекс, комбинација на маетеријали познат по своја..
3.590 ден. 3.390 ден.

VENUM TRAMO бермуди за сурфање -31%
- 100% Полиестер - Високо-квалитетен мирко фибер отпорен на солена вода - Ултра силни и ле..
3.590 ден. 2.490 ден.

Фит ДринкВнимавајте на својата тежина !!!Л-карнитин  + Фолна киселина !- 0 % шеќери !- 0 % мас..
69 ден.

ISO Whey бар од SWEDISH SUPPLEMNTS, вкусен бар за тренинг !- Во еден бар добивате 20 грама квалитете..
145 ден.

Овој моќен стимуланс:- ја зголемува енергијата;- ги подобрува фокусот и концентрацијата;- го забрзув..
1.490 ден.

Креатин монохидрат кој се користи вo ЛевроМоно е најчистиот сиров материјал, збогатен со бета-глукан..
590 ден.

ПОСЛЕДНИОТ ЗБОР на МОДЕРНАТА ТЕХНОЛОГИЈА за производство на СУПЛЕМЕНТИ  - "ANABOLIC MASS" by KE..
2.390 ден.

Loading...
Loading...