НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

ANABOLIC ISO WHEY 908 gr. (промо цена 1990)

ANABOLIC ISO WHEY 908 gr. (промо цена 1990)
ANABOLIC ISO WHEY 908 gr. (промо цена 1990)
НЕМА НА ЗАЛИХА
ANABOLIC ISO WHEY 908 gr. (промо цена 1990)
ANABOLIC ISO WHEY 908 gr. (промо цена 1990)
BEST OF THE BEST - ISO PROTEIN ... "ANABOLIC ISO WHEY PROTEIN" by KEVIN LEVRONE !!!

- Високо ниво на ПРОТЕИНСКИ ИЗОЛАТ - 85% , 25.5 гр. во една доза !!!
- 3 грама КРЕАТИН !!!
- 6000 мг. БЦАА !!!
- 500 мг. Д АСПАРТАМСКА КИСЕЛИНА !!!
- 1000 мг. ТАУРИН !!!

Анаболик Исо ВЕЈ. Додаток во исхраната. Со засладувачи. Протеински изолат од сурутка во прав за подготвување високо протеински шејкови поддржан со креатин монохидрат, таурин и Д-Аспартамска киселина. Производот е дизајниран за атлети и високо физички активни луѓе со поголема потреба на протеин. Протеинот придонесува за одржување и раст на мускулната маса. Креатинот го зголемува физичкиот перформанс во кратко времени, високо интензивни вежби. Ефектот се постигнува со 3г дневен венс на креатин.

Вкусови : чоколадо, банана-праска, јагода, ванила, бело чоколадо-кокос, карамела, баунти, сникерс, кафе фрапе

Порција 1 мерица 30г

Порции во пакувањето 31

Нутритивни вредности          100г                30г

Енергија                               1678кЈ/396кцал      503кЈ/119кцал

Масти                                               4,0г                 1,2г

Од кои заситени                            3,3г                 1г

Јаглени хидрати                            5,0г                  1,5г

Од кои шеќери                              3,4г                   1г

Протеин                                         85г                  25,5г

Сол                                                   0,3г                   0,09г

Креатин монохидрат              10000мг           3000мг

Од кои креатин                            8400мг              2520мг

Таурин                                          3333мг               1000мг

Д-Аспартамска киселина      1667мг                500мг

Амино Киселински Профил         100г

Л-Леуцин                                           10,1г

Л-исолеуцин                                      7,5г

Л-Валин                                               6,4г

Вкупно БЦАА                                      24г

Л-Аспартамска киселина               11,4г

Л-глутаминска киселина               19,5г

Л-Серин                                              4,9г

Глицин                                                1,1г

Л-Хистидин                                        1,0г

Л-Аргинин                              1,5г

Л-Треонин                              7,3г

Л-Аланин                                5,0г

Л-Пролин                                5,7г

Л-Тирозин                               1,9г

Л-Метионин                            1,7г

Цистин                                      2,0г

Л-Фенилаланин                      2,4г

Л-лизин                                     9,3г

Л-Триптофан                            1,3г

Состав : Веј протеин изолат ( од млеко ), креатин монохидрат, какао, таурин, инстант кафе, какао, Д-аспартамска киселина, сол, згуснувач (ксантин гума), агент против стврднување Е551, вкусови, ароми, концентриран сок од црвена репа, обојувачи Е160а и 150ц, регулатор на киселост (лимонска киселина), засладувачи (сукралоза, ацесулфаме К).

Дневен препорачан внес : Измешај една мерица прашок 30г со 250-300мл вода или млеко. Употреби го пред или веднаш после тренинг.

Предупредување Да не се користи доколку сте алергични на некој од состојките. Да не се прекорачува дневната препорачлива доза. Да не се користи при бременост. Додатоците во исхрана не треба да се користат како замена за одредена варијабилна и балансирана диета. Варијабилна и балансирана диета се препорачливи за здрав начин на живот. Може да содржи житарици (глутен), јајца, соја. По употреба на продуктот може да има промена во телесната тежина. Да се чува подалеку од дофат на деца.

Рок на употреба: Најдобро за користење, означено на амбалажата.

Да се чува на суво и ладно место. Да се чува од директни сончеви зраци.

Формулирано и произведено во ЕУ за: Levrone Global LLC, PoBox 637, Hanover MD, 21076 USA

ANABOLIC ISO WHEY 908 gr. (промо цена 1990)
БЕСПЛАТНА достава за сметка над:
1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија, Доколку имате попуст на производот, доставта е на Ваша сметка
Инфо за нарачки
Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962, 078 579 473 и 078 386 694 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме.
  • Достапност: НЕМА НА ЗАЛИХА
  • Име на продуктот: ANABOLIC ISO WHEY 908 gr.
  • Тежина: 2.27kg
1990 ден.