НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

Блог RSS Feed

21 Jun Популарни стратегии за слабеење и контрола врз емоционалното јадење
Ивица 0 7533
Намалете ги калориитеЕдна од најпопуларните стратегии за намалување на тежината, аи повеќето експерти веруваат дека успешното управување со Вашата тежина се сведува на едноставна равенка: Ако внесуват..
18 Jun Која е најдобрата диета за здраво слабеење?
Ивица 0 2171
Во која било книга со диети која ги содржи одговорите за успешно губење на вишокот на килограми или за одржување на тежината, содржи најразлични податоци на пр. некои тврдат дека клучот е да се јаде..
03 Apr КОЈ Е КЕВИН ЛЕВРОНИ?
Ивица 2 8702
Кевин Марк Леврони (роден на 16 јули 1964) е американски IFBB професионален бодибилдер, IFBB Hall of Famer, блогер и музичар.За време на неговата професионална кариера, Леврони се натпреваруваше на 68..
03 Apr ПРВИОТ МАКЕДОНСКИ ПРОФЕСИОНАЛЕН ММА КЛУБ во Центарот за боречки вештини во “Д Стронгест”
Ивица 1 6212
Добра вест за љубителите на ММА во Македонија ги повикуваме да дојдат и да тренираат во ПРВИОТ МАКЕДОНСКИ ПРОФЕСИОНАЛЕН ММА КЛУБ во спортската сала во Центарот за боречки вештини во “Д Стронгест” кој ..
03 Apr WHEY ПРОТЕИНИ – СЕ ШТО ТРЕБА ДА ЗНАЕТЕ
Ивица 3 9098
                                               Whey протеин, или познат како протеин добиен од сурутка е еден од најпопуларните напитоци помеѓу рекреативците, аматерите и професионалните спортисти но ..
29 Mar Омилените вежби за одредени мускулни групи на боди билдинг легендата Рони Колман! “YEAH BUDDY”
Ивица 2 772
Во следното видео можете да ги видите, по Рони Колман најдобрите вежби за одредени мускулни групи, неговите најголеми килажи кои ги подигнал, колку повторувања и серии правел при истите.Да ве известим..
29 Mar Мотивација или дисциплина?
Ивица 0 863
Доколку сакаш да постигнеш некоја цел, постојат две работи кои ќе ти помогнат во остварувањето целта. Тоа се мотивацијата и дисциплината.Сите активности на човекот започнуваат со мотивите, а се оствар..
29 Mar Која е разликата помеѓу протеин од сурутка и казеин протеин?
Ивица 0 1202
Протеинот од сурутка  и казеинот се два од најпопуларните протеински додатоци на пазарот и со добра причина. Тие се висококвалитетни, високо биодостапни, комплетни протеини кои се особено богати со ра..
29 Mar Идеи за ужини помеѓу оброци
Ивица 0 748
Избирањето на ужини треба да биде паметно. Наместо да посегнувате по слатки нездрави работи, нездрави грицки, изберете здрава ужина помеѓу оброците, нека тоа ви биде вашето тајно оружје. Со здрава уж..
29 Mar BCAA vs EAA
Ивица 2 10409
Суплементите се еден од клучните фактори за добивање на телото што од секогаш сте го посакувале. Без разлика дали сте бодибилдер или само сериозни за постигнување на Вашите физички цели, користејќи ги..
15 Sep
Ивица 47 14456
Центар за боречки вештини & боди билдинг“Д СТРОНГЕСТ”БОРЕЧКИ ВЕШТИНИЦентарот за боречки вештини “Д СТРОНГЕСТ & РУТС БЏЏ” лоциран на ул. Емил Зола бр.10 во Скопје е најквалитетното место во нашата држа..
Прикажани 1 до 11 од 11 (1 страни)